Finał Bike Atelier MTB Maratonu już 27 września w Tychach! [PR]

Finał Bike Atelier MTB Maratonu już 27 września w Tychach! [PR]

Bike Atelier MTB Maraton wjeżdża na Jurę
Nowy sezon Bike Atelier MTB Maratonu – poznaj kalendarz startów
Zakończ majówkę na rowerze. Bike Atelier MTB Maraton 5 maja w Dąbrowie Górniczej
Rekord frekwencji w Bike Atelier MTB Maraton w Tychach
Wyniki – 29-30 lipca 2017

27 września w Tychach odbędzie się finałowy wyścig tegorocznego Bike Atelier MTB Maratonu. Decydująca walka w klasyfikacji generalnej cyklu rozpocznie się przy Jeziorze Paprocańskim i będzie się toczyć m.in. w urokliwych lasach kobiórskich. – Szykuje się zacięta rywalizacja. Trasa wiedzie w większości szerokimi duktami leśnymi, ale nie zabraknie także kilku wymagających singletracków – mówi Dariusz Leśniewski, organizator maratonu.

Ostatni tegoroczny wyścig z cyklu Bike Atelier MTB Maraton odbędzie się już 27 września w Tychach. Można w nim wystartować na 19,7-km dystansie Hobby bądź 63-km Pro. – Trasa w Tychach nie jest bardzo wymagająca pod względem technicznym i wszystkich, którzy wystartują na krótszym dystansie, może zachęcić do tego, aby w przyszłym roku spróbować swoich sił na dłuższym – mówi Dariusz Leśniewski, organizator Bike Atelier MTB Maratonu. Rowerowe zmagania rozpoczną się przy Jeziorze Paprocańskim i w dużej mierze będą się toczyć w urokliwych lasach kobiórskich. – Lasy kobiórskie to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych scenerii całego cyklu, choćby dla nich warto wystartować – zachęca Leśniewski. Dodaje, że trasa finałowego wyścigu wiedzie w większości szerokimi duktami leśnymi, ale nie zabraknie na niej także singletracków. – Dla utrudnienia i urozmaicenia przejazdu przygotowaliśmy kilka „singli”. Szczególnie jeden z nich jest wymagający technicznie. Ma 1,5-2 km, wiedzie leśną ścieżką, na której nie brakuje dołków, rowów i innych nierówności terenu – tłumaczy organizator Bike Atelier MTB Maratonu.

To właśnie w Tychach zapadną decydujące rozstrzygnięcia klasyfikacji generalnej cyklu. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Pro „open” zdecydowanym liderem jest Michał Ficek, jednak wciąż może mu zagrozić Mateusz Zoń. – W wielu kategoriach szykuje się zacięta rywalizacja o czołowe pozycje „generalki” – zapewnia Dariusz Leśniewski. – Oprócz rywalizacji sportowej wielu zawodników jeździ w Bike Atelier MTB Maratonie dla przyjemności czy pokonania własnych słabości, im również należy się uznanie – dodaje Anna Bara, marketing manager Bike Atelier, współorganizatorka cyklu. Uznanie należy się także młodym rowerzystom, którzy licznie stają na starcie wyścigów dziecięcych organizowanych w ramach maratonu. Podczas ostatniego w Psarach w różnych kategoriach ścigało się ponad 60 dzieci. Również w Tychach będą mogły wziąć udział w dwukołowej rywalizacji, która rozpocznie się o 10.00, przed wyścigiem dorosłych zawodników. Wszyscy, którzy chcą wystartować w najbliższym maratonie, powinni zarejestrować się na bikeateliermaraton.pl, o ile nie startowali już w wyścigu z tego cyklu. Jeśli debiut mają już za sobą, wystarczy, że wcześniej dokonają opłaty startowej i potwierdzą swoją obecność w biurze zawodów. Żadnych opłat nie wymagają wyścigi dziecięce, potrzebne jest tylko pobranie numeru startowego i wyrażenie przez rodziców zgody na start dzieci. Na uczestników wyścigu w Tychach czeka miasteczko z punktami gastronomicznymi oraz uroczyste wręczenie nagród w klasyfikacji generalnej Bike Atelier MTB Maratonu. Wszyscy, którym nowy cykl maratonów przypadł do gustu, mogą się spodziewać jego kontynuacji w 2016 r. – Oddźwięk ze strony uczestników naszych maratonów pokazuje nam, że taki cykl jest na Górnym Śląsku i w Zagłębiu bardzo potrzebny. Kończymy w Tychach tegoroczne wyścigi i już teraz zapraszamy na sezon 2016. Będzie jeszcze lepiej! – zapowiada Anna Bara.

Program Bike Atelier MTB Maratonu w Tychach

27 września, Dzika plaża przy Jeziorze Paprocańskim, ul. Nad Jeziorem, Tychy

8.00 – 10.30

Zapisy w biurze zawodów (zapisy na dystans Hobby do 10.15)

10.00

Start wyścigów dziecięcych (zapisy: 9.00-11.00 w biurze zawodów dziecięcych)

11.00

Ustawianie zawodników w sektorach startowych

11.30

Start maratonu – dystanse Hobby i Pro

14.00

Dekoracja dystansu Hobby

15.00

Dekoracja dystansu Pro

COMMENTS

DISQUS: 0