SIDI 2016 – nowości

HomeSprzętCZĘŚCI i AKCESORIA

SIDI 2016 – nowości

Shimano odświeża kolekcję butów
Sidi Trace MTB – Tecno 3 w przystępnej cenie
S-Works Recon i Specialized Recon – buty mtb dla każdego
Buty B’TWIN MTB XC 500 – sztywne buty do XC
Zimowe buty rowerowe [zestawienie]

Jeśli miałbym zastosować nazewnictwo wyścigów World Tour do firm rowerowych to na pewno Sidi byłoby jednym z monumentów. Tak jak na wiosennych klasykach zawsze mamy szansę podejrzeć nowinki techniczne w nowym sprzęcie u zawodników, tak Sidi zachowując klasyczny sznyt często wprowadza w swoim obuwiu nowinki jako pierwsze. Oczywiście możesz powiedzieć, że tak jak Oakley, Garmin, Rapha itp. to marka dla ludzi z zasobnym portfelem i o ekstrawaganckim podejściu do kolarstwa, że drogo i w ogóle to te buty są dobre tylko dlatego, że Wszyscy tak mówią.


azienda_1


Warto w tym miejscu wrócić uwagę na profil i historię firmy Sidi. Firma ta powstała w 1960 roku, początkowo produkując obuwie do chodzenia po górach. Po 10 latach zaczęli specjalizować się w produkcji obuwia kolarskiego oraz motocyklowego. I właśnie na ten związek chciałbym zwrócić waszą uwagę. Z początku jak łatwo się domyślić podobieństwo obuwia do obu dyscyplin było spore. Z upływem czasu i rozwijania coraz większych prędkości za pomocą silnika motocyklu, za równo na szosie, torze czy w terenie, buty na motocykl stały się zaawansowane technologicznie. Dziś motocykle uzyskują hiper prędkości, z drugiej strony w zawodach hard enduro często wszystko dzieje się w ekstremalnie ciężkim terenie. Jeśli w kolarstwie szosowym liczy się każda sekunda, to w MotoGP liczy się każdy ułamek sekundy. I właśnie rozwijanie technologii w sportach motorowych, pozwala Sidi zastosować je z powodzeniem w butach kolarskich. Możesz powiedzieć, że to kolejna marketingowa papka, ale spójrz tylko na motocyklowe modele buty Sidi i potem spójrz na kolarskie. Klamry, wzmocnione pięty, zapięcia na żyłki – wszystko znajdziesz i tu i tu.

W 2016 Sidi wprowadza sporo nowych modeli ,wersji, kolorów. Spróbuje pokrótce je przedstawić


Dragon SRS Carbon Composite Vernice


mtbdragoncarbcom_giallonero

“Dragony czwórki”  zyskują nowy design i jedną nową wersję kolorystyczną. Dwie górne klamry w technologii Tecno – 3 zapewnia idealne dopasowanie do stopy.


Cape Air


mtbcapeair_blubianco

Model Cape był już w ofercie Sidi, ta wersja zyskuje wentylację na wysokim poziomie. Przy okazji ten but występuje w dwóch ciekawych wersjach kolorystycznych.


Buvel


mtb_buvel_blubianco

Buvel zyskuje także nowy kolor – niebiesko / biały


Drako Carbon SRS Woman


mtbdrakow_biancorosafluo

Damskie buty Drako to odpowiednik najwyższego modelu dla mężczyzn, czyli to co Sidi ma najlepszego w wersji do ścigania MTB.


Buvel Woman


mtbbuvelw_biancobianco

Buvel doczekał się także damskiego odpowiednika, w dwóch wersjach kolorystycznych. Oprócz zaprezentowanego białego koloru, jest także różowy.


Wire Carbon Vernice


wirecarbver_yelflu_black_podeszwa_1600x864_0

Najwyższy model butów szosowych od Sidi ma także swoją nową wersję. Ten but będzie wzbogacony o nowe klamry Tecno – 3 oraz nową podeszwę Twelve Carbon Composite.


Ergo 4 Carbon Composite


ergo4_biancobianco

Ergo 4 to szosowy odpowiednik “dragonów”. Podobnie jak w wersji MTB jest nowy design, klamry Tecno 3 oraz system Soft Instep 3


Kaos Air


kaosair_biancobianco

Kaos Air to nowa lepiej wentylowana wersja butów Kaos.


Level


level_blubianco

Model Level, podobnie jak Buvel – zyskał nową wersję kolorystyczną.


Wire Carbon Air Woman Vernice


wireairw_biancorosafluo

Ten model szosowego buta dla kobiet zyskuje także nową wersję z lepszą wentylacją.


Level Woman


levelw_fuxiabianco

Levele tak jak i Buvele – będą występować w damskiej wersji


T-4 Air Carbon Composite


t4aircarboncomp_giallofluonero

Najwyższy model buta do triathlonu także doczekał się nowej wersji. T-4 są wzbogacone o nową podeszwę Twelve Carbon


T-4 Air Woman Carbon Composite


t4airwoman_fuxiabianco

Nową podeszwę zyskują także damskie buty do triathlonu.

Wszystkie wymienione nowości od Sidi możesz sprawdzić TU

Kompendium wiedzy odnośnie technologii Sidi jest tutaj:

PicMonkey Collage

COMMENTS

DISQUS: 0