SIDI 2016 – nowości

SIDI 2016 – nowości

REKLAMA
Z buta w enduro – Shimano ME701 i PD-M8120
Buty B’TWIN MTB XC 500 – sztywne buty do XC
Buty ROSE RMS 07 MTB
Najpopularniejsze buty MTB
Buty Rose RMS carbon

Jeśli miałbym zastosować nazewnictwo wyścigów World Tour do firm rowerowych to na pewno Sidi byłoby jednym z monumentów. Tak jak na wiosennych klasykach zawsze mamy szansę podejrzeć nowinki techniczne w nowym sprzęcie u zawodników, tak Sidi zachowując klasyczny sznyt często wprowadza w swoim obuwiu nowinki jako pierwsze. Oczywiście możesz powiedzieć, że tak jak Oakley, Garmin, Rapha itp. to marka dla ludzi z zasobnym portfelem i o ekstrawaganckim podejściu do kolarstwa, że drogo i w ogóle to te buty są dobre tylko dlatego, że Wszyscy tak mówią.


azienda_1


Warto w tym miejscu wrócić uwagę na profil i historię firmy Sidi. Firma ta powstała w 1960 roku, początkowo produkując obuwie do chodzenia po górach. Po 10 latach zaczęli specjalizować się w produkcji obuwia kolarskiego oraz motocyklowego. I właśnie na ten związek chciałbym zwrócić waszą uwagę. Z początku jak łatwo się domyślić podobieństwo obuwia do obu dyscyplin było spore. Z upływem czasu i rozwijania coraz większych prędkości za pomocą silnika motocyklu, za równo na szosie, torze czy w terenie, buty na motocykl stały się zaawansowane technologicznie. Dziś motocykle uzyskują hiper prędkości, z drugiej strony w zawodach hard enduro często wszystko dzieje się w ekstremalnie ciężkim terenie. Jeśli w kolarstwie szosowym liczy się każda sekunda, to w MotoGP liczy się każdy ułamek sekundy. I właśnie rozwijanie technologii w sportach motorowych, pozwala Sidi zastosować je z powodzeniem w butach kolarskich. Możesz powiedzieć, że to kolejna marketingowa papka, ale spójrz tylko na motocyklowe modele buty Sidi i potem spójrz na kolarskie. Klamry, wzmocnione pięty, zapięcia na żyłki – wszystko znajdziesz i tu i tu.

W 2016 Sidi wprowadza sporo nowych modeli ,wersji, kolorów. Spróbuje pokrótce je przedstawić


Dragon SRS Carbon Composite Vernice


mtbdragoncarbcom_giallonero

“Dragony czwórki”  zyskują nowy design i jedną nową wersję kolorystyczną. Dwie górne klamry w technologii Tecno – 3 zapewnia idealne dopasowanie do stopy.


Cape Air


mtbcapeair_blubianco

Model Cape był już w ofercie Sidi, ta wersja zyskuje wentylację na wysokim poziomie. Przy okazji ten but występuje w dwóch ciekawych wersjach kolorystycznych.


Buvel


mtb_buvel_blubianco

Buvel zyskuje także nowy kolor – niebiesko / biały


Drako Carbon SRS Woman


mtbdrakow_biancorosafluo

Damskie buty Drako to odpowiednik najwyższego modelu dla mężczyzn, czyli to co Sidi ma najlepszego w wersji do ścigania MTB.


Buvel Woman


mtbbuvelw_biancobianco

Buvel doczekał się także damskiego odpowiednika, w dwóch wersjach kolorystycznych. Oprócz zaprezentowanego białego koloru, jest także różowy.


Wire Carbon Vernice


wirecarbver_yelflu_black_podeszwa_1600x864_0

Najwyższy model butów szosowych od Sidi ma także swoją nową wersję. Ten but będzie wzbogacony o nowe klamry Tecno – 3 oraz nową podeszwę Twelve Carbon Composite.


Ergo 4 Carbon Composite


ergo4_biancobianco

Ergo 4 to szosowy odpowiednik “dragonów”. Podobnie jak w wersji MTB jest nowy design, klamry Tecno 3 oraz system Soft Instep 3


Kaos Air


kaosair_biancobianco

Kaos Air to nowa lepiej wentylowana wersja butów Kaos.


Level


level_blubianco

Model Level, podobnie jak Buvel – zyskał nową wersję kolorystyczną.


Wire Carbon Air Woman Vernice


wireairw_biancorosafluo

Ten model szosowego buta dla kobiet zyskuje także nową wersję z lepszą wentylacją.


Level Woman


levelw_fuxiabianco

Levele tak jak i Buvele – będą występować w damskiej wersji


T-4 Air Carbon Composite


t4aircarboncomp_giallofluonero

Najwyższy model buta do triathlonu także doczekał się nowej wersji. T-4 są wzbogacone o nową podeszwę Twelve Carbon


T-4 Air Woman Carbon Composite


t4airwoman_fuxiabianco

Nową podeszwę zyskują także damskie buty do triathlonu.

Wszystkie wymienione nowości od Sidi możesz sprawdzić TU

Kompendium wiedzy odnośnie technologii Sidi jest tutaj:

PicMonkey Collage

COMMENTS

DISQUS: 0