Dariusz Mirosław (Vimar Martombike Specialized) – Cyklokarpaty – Wierchomla

Dariusz Mirosław (Vimar Martombike Specialized) – Cyklokarpaty – Wierchomla

Mateusz Rejch: “cierpię, na powszechną wśród amatorów, chorą ambicję”
Wyniki – 9-10 lipca 2016
Plan na weekend 28/2018
[PR] Cyklokarpaty.pl #1 – Przemyśl
Koninki – relacja z jednego z najtrudniejszych maratonów cyklu Kellys Cyklokarpaty

Na ostatnią edycję Cyklokarpat w Wierchomli pojechałem bardzo zmotywowany i uważam, że również dobrze przygotowany. Po głowie chodziło mi tylko zwycięstwo na dystansie Giga Open. Nawet rodzina pojechała dopingować, cały czas wierząc w mój sukces.

Wszystko szło tego dnia dobrze aż do szczytu pierwszego podjazdu, który wyjechałem mocno z Dominikiem Grządzielem i Arkiem Krzesińskim (obaj z dystansu Mega). Pierwszy zjazd do Szczawnika rozpocząłem już sam odskakując kolegom. Niestety bardzo krótko trwało moje prowadzenie, gdyż złapałem „gumę” i dość długo zajęła mi zmiana dętki. Postanowiłem dojechać do mety (na początku trochę zrezygnowany). Zacząłem jednak powoli odrabiać straty i przechodzić poszczególnych zawodników z różnych dystansów, a gdy na 27 km dowiedziałem się od mojego kolegi Filipa, który w tym dniu ogarniał mi bufet, że mam już niewielką stratę do liderów, postanowiłem się zagiąć i gonić, gonić, gonić……


Dariusz Mirosław (Vimar Martombike Specialized) - Cyklokarpaty - Wierchomla 1


Pod każdy podjazd full gaz, a na zjazdach bardzo szybko, trochę nawet za, bo na jednym z nich konkretnie się wyłożyłem i poobijałem (nawet przez myśl przeszła mi rezygnacja z dalszej jazdy, gdyż bardzo rozbiłem, nogę, biodro, bark i łokieć). Jakoś się jednak pozbierałem i pojechałem dalej. Po rozjeździe mega/giga, przed szczytem przed ostatniego podjazdu wyprzedziłem Mariusza Gołuszkę i w tym momencie wróciłem na prowadzenie. Ostatni podjazd bez żadnych kalkulacji pojechał ile miałem siły i zjazd z Wierchomli mogłem już potraktować zachowawczo. Na metę wjechałem pierwszy przy dopingu całej mojej rodziny. Mega Happy :)

COMMENTS

DISQUS: 0