ABC Mistrzostw Polski w maratonie MTB 2015 [PR]

ABC Mistrzostw Polski w maratonie MTB 2015 [PR]

MTB Opoczno i WKK razem – kalendarz 2016 [PR]
Absa Cape Epic – kolejne podium duetu Włoszczowska – Luthi
[PR] Polacy na Canyon Roc d’Azur Marathon
[PR]LOTTO Poland Bike Marathon w Radzyminie
Zimowy maraton MTB w Karczewie [PR]

O medale w Obiszowie

W trzeci weekend września, a dokładnie 19 i 20 nad Obiszowskim Bike Parkiem zapanują biegacze i kolarze. W sobotę 19 września rozegrany zostanie II Bieg o Puchar Bike Parku, a w niedzielę Mistrzostwa Polski w Maratonie XCM elity kobiet, mężczyzn, U-23, juniorów, a także mastersów, cyklosportu, amatorów oraz górników. Ponieważ kategorii jest sporo wyjaśniamy, jak przebiegać będzie trasa, na jakich dystansach rywalizować będą poszczególne grupy, jak się zapisać i jakie świadczenia przysługują startującym.

Podobnie jak w zeszłym roku w Obiszowie będziemy mieli prawdziwy sportowy zawrót głowy. Wszystko zacznie się już w sobotę…

W sobotę pobiegamy

… wtedy po raz drugi rozegrany zostanie Bieg o Puchar Bike Parku w Obiszowie. Jego uczestnicy pobiegną trasą mistrzostw Polski w maratonie MTB. Do pokonania będą dwa dystanse mini –  4 km, oraz pełny – 12 km. Wystartować mogą osoby, które najpóźniej w dniu rozgrywania zawodów ukończą 18 lat, a także 16 i 17-latkowie, którzy okażą zgodę rodziców. Swój udział w rywalizacji można zgłaszać za pomocą strony internetowej www.mtbobiszow.pl. W dniu zawodów zapisać się będzie można w biurze. Warto jednak pamiętać, że do 18 września zapłacimy 40 zł, a w 19 już 50 zł. I co ważne rejestrując się elektronicznie a płacąc w dniu zawodów też w ramach opłaty startowej uczestnicy otrzymają m.in.: opiekę fizjoterapeutyczną, pamiątkowy medal, ubezpieczenie OC na zawodach, możliwość korzystania z bufetów, posiłek po biegu, możliwość skorzystania z prysznica, bezpłatne pole namiotowe. W każdej z kategorii wiekowej najlepsi otrzymają trofea sportowe oraz nagrody. W sumie pula nagród wynosi 10 tys. zł. Warto dodać, że oprócz kategorii open kobiet i mężczyzn, a także poszczególnych kategorii wiekowych osobno sklasyfikowani zostaną: policjanci, leśnicy oraz górnicy.

Najpierw bieg, później rower

Podobnie jak przed rokiem, tak i tym razem w Obiszowie będzie można zaliczyć dwubój. W sobotę trzeba pokonać trasę biegu, a w niedzielę maratonu MTB. Do wyboru będą dwa dystanse mini: 4 km biegu i 35 km na rowerze oraz pełen 12 km biegu i 70 km na rowerze. Opłata startowa za dwubój to 60 zł.

Pierwsze startują szkółki

Już o dziewiątej rano na starcie stają najmłodsi adepci kolarstwa. Po raz drugi  w Obiszowie odbędą się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich.  W zawodach weźmie udział dzieci i młodzież z Polski uczestnicząca w Narodowym Projekcie Rozwoju Kolarstwa. Przypomnijmy, że jest to projekt zapoczątkowany przez MTB Obiszów Team.

Elita na start

W niedzielę wielkie emocje, czyli mistrzostwa Polski XCM. Na trasach obiszowskiego Bike Parku będzie można zobaczyć lub pościgać się z czołówką polskiego MTB. Elita mężczyzn o koszulę mistrza Polski powalczy na dystansie 105 km. Tym samym panowie do pokonania będą mieli trzy pętle po 35 km. Na tym samym dystansie zmierzą się zawodnicy do lat 23. Panie z elity, U-23, a także juniorzy, juniorki, mastersi i zawodnicy cyklosport zmierzą się z dwiema pętlami, czyli podobnie jak przed rokiem pokonają 70 km. Wystartować mogą zawodnicy, którzy okażą się licencją kolarską na rok 2015 oraz uiszczą opłatę startową. Zgłoszenie do 18 września przyjmowane będą drogą elektroniczną. Szczegóły znaleźć można na stronie www.mtbobiszow.pl. 19 i 20 września będzie można zapisać się jeszcze w biurze zawodów, ale warto pamiętać, że w tych terminach pobierana będzie podwójna opłata startowa. Ważna informacja! Już dziś można trenować na trasie mistrzostw Polski. Bike Park w Obiszowie jest oznakowany i dostępny przez cały rok. Nie będzie można z niego korzystać tylko w sobotę 19 września, w godzinach 13-17 oraz niedzielę 20 września w godzinach 9-11. Już podczas samych zawodów uczestnicy wyjada na trasę o godz. 12. Dla zawodników wszystkich kategorii przygotowane będą 3 boksy pomocy technicznej, przy strefach bufetów na 10, 16 i 35 km na każdym okrążeniu trasy. Zwycięzca udekorowany zostanie koszulką mistrza Polski oraz medalem, a pozostali zawodnicy medalami. Najlepsi otrzymają także nagrody ufundowane przez sponsorów.

Wystartują też: amatorzy, policjanci, górnicy i leśnicy

W Obiszowie o swoje trofea walczyć będą amatorzy, a także górnicy, leśnicy i policjanci. Amatorzy, podobnie jak startujący w dwuboju do wyboru będą mili dwa dystanse: mini – 1 pętla, czyli 35 km oraz pełny – 2 pętle – 70 km. Z jedną pętlą zmierzą się natomiast: górnicy, leśnicy oraz policjanci. Podobnie jak w pozostałych kategoriach zgłaszać się można do 18 września drogą elektroniczną. Wtedy opłata startowa wynosić będzie 40 zł. Po 18 września zapisy odbywać się będą już tylko w biurze zawodów, a za start w maratonie zapłacimy 50 zł. Na przelewie bankowym lub pocztowym należy koniecznie zaznaczyć tytuł opłaty: maraton oraz imię i nazwisko zawodnika. Uwaga! Dowód wpłaty przy dokonaniu przelewu elektronicznego należy okazać w biurze zawodów podczas rejestracji i odbioru numeru startowego. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzymuje: opiekę fizjoterapeutyczną, pamiątkowy medal dla każdego kto ukończy zawody, prawo do korzystania z bufetów na trasie: izotonik, woda, owoce, batony, pomiar czasu (pełne wyniki będą dostępne na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń, w miejscu maratonu, pełne zabezpieczenie medyczne (Grupa Ratownictwa Medycznego, lekarz, karetka), ubezpieczenie OC na zawodach, serwis rowerowy mechanika MTB Obiszów Team, możliwość umycia roweru po zakończeniu maratonu, posiłek po maratonie, bezpłatne pole namiotowe wraz prysznicami i sanitariatami obok miasteczka zawodów w Obiszowie. Oczywiście najlepsi otrzymają medale, dyplomy oraz nagrody. Zapraszamy wszystkich do Obiszowa. Pula nagród wynosi 50 000 zł.

PROGRAM:

19 września Obiszów – boisko

11.00 – 19.00 czynne będzie biuro zawodów dla MTB

II BIEG PRZEŁAJOWY O PUCHAR BIKE PARK MTB OBISZÓW, Trasą Mistrzostw Polski.

godz. 12.00 – 14.30Zapisy i wydawanie numerów startowych w Biurze Zawodów
godz. 14.00Uroczyste otwarcie zawodów
godz. 14.30 – 14.40Odprawa techniczna
godz. 14.40Ustawienie uczestników w sektorach (sektor I – dystans PEŁNY, sektor II – dystans MINI)
godz. 15.00Start II Biegu Przełajowego o Puchar Bike Park MTB Obiszów, sektor I
godz. 15.05Start II Biegu Przełajowego o Puchar Bike Park MTB Obiszów, sektor II
godz. 15.30Imprezy rozrywkowe dla kibiców
godz. 16.30Przewidywana META Biegu
godz. 17.00PREZENTACJA ZWYCIĘZCÓW. Dekoracje.
godz. 17.00Zamknięcie trasy biegu 

20 września Obiszów – boisko

Mistrzostwa Polski XCM kat. Elita, Amatorzy, Policja, Leśnicy, Górnicy, Pracownicy KGHM

Maraton o Puchar Bike Park MTB Obiszów

 • godz. 8.00 – 10.30 Zapisy w Biurze Zawodów godz. 9.00 Start Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich godz. 11.00 Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski XCM godz. 11.30 – 11.40 Odprawa techniczna godz. 11.40 Ustawienie zawodników w sektorach
 • godz. 12.00 Start Mistrzostw Polski w maratonie XCM – Elita Mężczyzn, U23, Junior  Start Mistrzostw Polski w maratonie XCM – Elita kobiet , U23, Juniorka
 • godz. 12.05  Start Mistrzostw Polski w maratonie XCM –Cyklosport
 • godz. 12.10  i Master I  Start Mistrzostw Polski w maratonie XCM –Cyklosport i Master II-IV
 • godz. 12.15
 • godz. 12.20 Start maratonu PEŁNY – Mistrzostwa Polski Amatorów
 • godz. 12.30 Start maratonu MINI – Puchar Bike Park, MP Górników, MP Pracowników KGHM, MP Leśników, MP Policjantów
 • godz. 12.30 Dekoracje kategorii najmłodszych, Szkółek Kolarskich
 • godz. 12.30 Imprezy rozrywkowe dla kibiców
 • godz. 15.30 Przewidywana META Maratonu dystans 70 i 35 km
 • godz. 16.00 – 16.30 Przewidywana META Mistrzostw Polski XCM
 • godz. 17.00 PREZENTACJA ZWYCIĘZCÓW. Dekoracje
 • godz. 17.30 Zamknięcie trasy maratonu na wszystkich dystansach.

Uwaga: Pracujemy nad ustawieniami w sektorach. Tzn. optymalnego ustawienia przedsektora w każdej kategorii jeśli macie swoje sugestie szczególnie jeśli chodzi o kategorie amatorskie…co wziąć pod uwagę oprócz zeszłorocznych wyników w maratonie Obiszowskim ….wyniki w najważniejszych seriach maratonów w Polsce… co sądzicie o tym ? Czekamy na opinie….

Organizatorzy:

MTB OBISZÓW TEAM, GMINA GRĘBOCICE, NADLEŚNICTWO GŁOGÓW

e-mail: organizator@mtbobiszow.pl

Dyrektor zawodów Artur Chodor  telefon: 661 690 666

Biuro zawodów  727 508 608

Biuro zawodów dla Mistrzostw Szkółek 885 666 001

COMMENTS

DISQUS: 0