Michał Pękala (AGH Cycling) – Eliminator MTB – Cieszyn

Michał Pękala (AGH Cycling) – Eliminator MTB – Cieszyn

REKLAMA
Tomasz Dygacz (DMG Mori Cyclo Trener) – Eliminator MTB – Cieszyn
Relacja z downtown dual w Cieszynie
Eliminator MTB 2015 w zakończony [PR]
Dual City Tour w Cieszynie
[PR] Finał Eliminatora MTB 2015 w Cieszynie

Jak na finałową edycję cyklu przystało zjechała się cała czołówka Eliminatora MTB. Do tego pojawiło się kilku nieprzewidywalnych lokalesów co zapowiadało, że w Cieszynie będzie gorąco nie tylko za sprawą panujących temperatur.

Trasę przygotowaną przez organizatora można podzielić na dwie części, pierwsza bardzo szybka, ale i trochę techniczna: liczne schody i krawężniki. Natomiast druga to długi niezbyt stromy podjazd z kilkoma zakrętami i jedną długą prostą po bruku, który mocno wybijał z rytmu. Ogólnie poziom trasy, rywalizacji oraz organizację zawodów oceniam bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o samą rywalizację, bardzo dobry, 4 czas eliminacji pozwolił mi dość łatwo i nie tracąc zbyt wielu sił przejść przez 1/8 oraz 1/4 finałów. Półfinał to już zupełnie inna bajka, przychodzi mi się zmierzyć z 1, 3 i 7 zawodnikiem eliminacji. Niestety ten bieg kończę na 4 miejscu i pozostaje mi walka w finale B o miejsca 5-8. Finał B wygrywam kończąc całą rywalizację na przyzwoitym 5 miejscu. Już nie mogę się doczekać przyszłego sezonu Eliminatora MTB :)

COMMENTS

DISQUS: 0