Górska jazda w centrum Polski – MTB Opoczno Maraton [pr]

Górska jazda w centrum Polski – MTB Opoczno Maraton [pr]

REKLAMA
Zaproszenie na Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Maratonie MTB
Plan na weekend 23/2017
[PR] Zapowiedź Brzeziny MTB Maraton 2015
Plan na weekend 35/2016
Mariusz Marszałek (Trybik Nortwave Team) – BrzezinyMTB, Buczek / PB, Marki

MTB Opoczno postawiło w tym sezonie zdecydowanie na XCO, ale nie zapomnieliśmy również o tych, którzy lubią pościgać się na dłuższych dystansach. Już w najbliższą niedzielę 30 sierpnia zapraszamy na czwarty, a zarazem finałowy maraton z cyklu „Górska jazda w centrum Polski”. Podobnie jak w ubiegłym roku start i meta usytuowane będą w centrum Opoczna, w okolicach MDK-u i pływalni Opoczyńska Fala przy ulicy Biernackiego.

Zmianie nie ulegnie również sprawdzona w zeszłym roku trasa. Przygotowaliśmy trzy dystanse, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie:

Hobby – ok 19 km, dla tych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rowerem, do przejechania dla każdego. http://www.gpsies.com/map.do?fileId=bsgrysyedzcbgytc

Mega – ok. 43 km, dla tych, którzy już trochę jeżdżą i chcą się sprawdzić na dłuższym dystansie. http://www.gpsies.com/map.do?fileId=mvizmabeseusiggw

Giga – ok. 65 km, dla najbardziej wprawionych i wytrwałych. Trasa tego dystansu dwukrotnie przebiega przez najciekawsze elementy pętli mega.

 

eop4

Początek maratonu to honorowy przejazd przez miasto w kierunku obwodnicy. Start ostry i sportowa rywalizacja rozpocznie się na kilkukilometrowej prostej w stronę miejscowości Karwice. Po pierwszych asfaltowych kilometrach maratoński peleton wjedzie do “Lasu Łąckiego”, w którym poczujemy przedsmak prawdziwego Mtb i tego co będzie czekać na kolejnych kilometrach trasy. W początkowych kilometrach warunki będą bardzo zmienne, od twardych leśnych duktów, poprzez podmokłe i lekko błotniste drogi i korzenne single, aż do przeprawy przez kilka strumyków leniwie wijących się wzdłuż trasy przez pierwsze kilometry. Po ok 15 km jazdy zmieniamy kierunek i ścieżka poprowadzi nas w stronę tras znanych już z Maratonów Zimowych oraz terenów doliny rzeki Brzuśni które to już gościły kolarzy górskich podczas Maratonu Mtb w Gielniowie. Teren ten popularnie zwany “Lelitkiem” to kilometry tras XC oraz malowniczych single tracków które za każdym razem można pojechać inaczej. Będzie to najbardziej odległa część trasy opoczyńskiego maratonu, powrót to ścieżki i single zaprezentowane już podczas Maratonu Zimowego. Ostatnie kilometry trasy biegną przez zabytkowy park w Mroczkowie Gościnnym oraz trasę XC znaną m.in. z finałowej edycji Hurom MTB Series. To tu wielokrotnie trenował śp. Marek Galiński i cieszył nas swoimi występami na arenie międzynarodowej oraz zarażał nas swoją kolarską pasją. Ostatnie 4 km trasy to powrót do Opoczna.

Film z maratonu Opoczno 2014 https://www.youtube.com/watch?t=38&v=njIanWu5bXg

W czasie maratonu na terenie miasteczka zawodów odbędą się zawody dla najmłodszych, także zapraszamy całymi rowerowymi rodzinami, każdy znajdzie coś dla siebie.

Szczegółowy regulamin imprezy znajduje się na stronie www.mtbopoczno.pl w zakładce „maratony”.

Orientacyjny plan dnia:

· 08.00 -10.30 zapisy w biurze zawodów, odbiór numerów startowych, podpisywanie oświadczeń.

· 09.45 Rozpoczęcie imprezy.

. 11:00 start dystansów HOBBY, MEGA I GIGA..

· 11.15 – 13.00 -imprezy towarzyszące dla kibiców i rodzin uczestników maratonu. Starty dzieci na krótkich dystansach 400m – 800m.

· 15.30 zakończenie imprezy.

· Dekoracje po zakończeniu poszczególnych dystansów

Na końcu udekorowani zostaną również zwycięzcy w klasyfikacji generalnej całego cyklu maratonów. Na najlepszych czekają pamiątkowe puchary i nagrody.

Dodatkową atrakcją dla zawodników i kibiców będzie V Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w MDK-u oraz odbywający się w sobotę i w niedzielę przy pobliskim zalewie piknik z TVP Łódź.

Serdecznie zapraszamy!

COMMENTS

DISQUS: 0