Magdalena Sadłecka i Wojciech Halejak najlepsi w Chełmie [PR]

Magdalena Sadłecka i Wojciech Halejak najlepsi w Chełmie [PR]

Bartosz Banach i Katarzyna Łysek wygrywają Garmin MTB Series w Wejherowie
Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) – Mistrzostwa Europy XCM – Sigulda
Wyniki – 20 – 21 września 2014
Komentarze postartowe 38/2014
[PR] Skandia Maraton: Kaiser i Kozela najlepsi w Dąbrowie Górniczej

Magdalena Sadłecka i Wojciech Halejak najlepsi w Chełmie

Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) triumfowali w VII edycji Pucharu Polski w maratonie MTB, rozegranej w Chełmie w ramach Maratonów Kresowych. Zwycięzca na pokonanie trasy liczącej 82km potrzebował 3:04:05.

Wyścig został poprowadzony przez las na przedmieściach Chełma w Kumowej Dolinie oraz malownicze, okoliczne wzgórza określane jako Pagóry Chełmskie. Meta była zlokalizowana w Janowie na podjeździe o nachyleniu ponad 10%. Trasa była bardzo urozmaicona. Miała charakter interwałowy i nie brakowało na niej technicznych, krętych zjazdów. Zawodnicy wystawili dla jej przebiegu bardzo pozytywne oceny. Michał Przekop z elity napisał na forum: „Trasa naprawdę poezja, było wszystko super”.

Trasa okazała się nie tylko ciekawa, ale i selektywna. Zawodnicy do mety dojeżdżali pojedynczo. Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team) wyprzedził o dwie minuty Pawła Kowalkowskiego (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn). Po kolejnych dwóch minutach linię mety minął Krzysztof Krzywy (NEXUS Team). Wśród pań Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) wyprzedziła Kamilę Płoszczycę i Karolinę Kukułę (AGH Cycling Team).

W pozostałych kategoriach Pucharu Polski zwyciężali: Cyklosport – Paweł Arciszewski (BLU Cersanit Team Refleks), Kobiety Masters – Agnieszka Nowiczkow (BLU Cersanit Team Refleks), Masters I – Artur Mioduszewski (TREZADO Biketires.pl) oraz Masters II – Sławomir Arciszewski (Kross Centrum Rowerowe Olsztyn)

Jak zawsze na Maratonach Kresowych rywalizacja amatorów odbywała się także na krótszych dystansach. W Półmaratonie na dystansie 29 kilometrów zwyciężyli Kseniya Kasabutskaya (Bikenroll) z Brześcia i Tomasz Bala (WYDOLNOŚC.PL) z Lublina. Dystans Mini najszybciej przejechali zawodniczka z Białorusi Tatyana Adasik (VeloSlonim Club) i Michał Koszykowski (UKS Wygoda Bliska Team).

Bardzo wysoko została oceniona organizacja wyścigu. Podkreślano znakomite oznakowanie i przygotowanie trasy. To zasługa w dużym stopniu Gminy Chełm. Wiele odcinków trasy zostało specjalnie wykoszonych na wyścig. Wójt Wiesław Kociuba nie tylko wspierał wyścig, ale nawet wystartował w Półmaratonie.

Kross Centrum Rowerowe Olsztyn podsumował Puchar Polski w Maratonie MTB w Chełmie następująco: Wyjazd możemy zaliczyć do bardzo udanych biorąc pod uwagę zajęte miejsca, trasę i organizację wyścigu”. Magdalena Sadłecka napisała na swoim profilu: Organizacja bardzo fajna, wszystko zgodnie z planem, a poza tym niezwykle sympatyczni ludzie. Dostałam inny niż zazwyczaj puchar. Przyznam, że jeden z najbardziej pomysłowych jakie dostałam w swojej karierze…” Autorem bardzo oryginalnych statuetek przedstawiających Ducha Bielucha był Wiesław Wójtowicz. To chyba jedyne trofea sportowe z wbudowanym zegarem…

Pełne wyniki Maratonu Kresowego „Z Duchem Bieluchem” w Chełmie na stronie www.maratonykresowe.pl. Kolejny wyścig w tym cyklu odbędzie się już za dwa tygodnie w Puńsku. Trasa będzie częściowo prowadziła przez terytorium Litwy.

 

COMMENTS

DISQUS: 0