Dominik Grządziel (Romet MTB Team) Cyklokarpaty – Dukla

Dominik Grządziel (Romet MTB Team) Cyklokarpaty – Dukla

Magdalena Sadłecka – PP XCM 2015 – Połczyn Zdrój
Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Majówka w Wielkopolsce
Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport) – CX klasa A, Hucisko / PP CX, Mikołów

Wyścig w Dukli upłynął mi pod hasłem „samotność długodystansowca”.

Od startu starałem się jechać aktywnie, w pierwszym szeregu. Fakt kamerowania nas przez telewizję rzeszowską oczywiście nie miał kompletnie na to wpływu… ;)

Kiedy wjechaliśmy w teren i zaczął się pierwszy podjazd byłem w dogodnej pozycji by zaatakować i wysunąć się na czoło peletonu. Na sztywnych ściankach w lesie nogi kręciły się bardzo przyzwoicie i gdy po chwili oglądnąłem się do tyłu, okazało się że nikt nie podąża za mną. W tym momencie mogłem albo zwolnić i poczekać na kolegów, albo spróbować odjechać na solo do mety. Jako że chłodna głowa i taktyczne rozgrywki to zupełnie nie moja bajka, postanowiłem podkręcić tempo i spróbować dowieźć prowadzenie do mety. I tak urządziłem sobie 55km czasówkę w terenie.

Nie było to łatwa przeprawa. Trasa w Dukli zawierała dużo fragmentów dojazdowych do gór po płaskich odcinkach asfaltowych i szutrowych, gdzie moja samotna ucieczka mogła być łatwo skasowana przez współpracującą grupę. Nie dawałem jednak za wygraną i cały czas starałem się jechać mocno. Dużo frajdy dawały mi sztywne podjazdy w terenie oraz kilka technicznych kamienistych zjazdów.

Chwilę grozy przeżyłem, gdy na dole jednego z nich zauważyłem lekkiego flaka w tylnej oponie. Na szczęście powietrze nie uciekało bardziej i ekspresowe dopompowanie z naboju pozwoliło kontynuować wyścig.

Bez kryzysów udało się dojechać do mety i dowieźć bezpieczną, prawie 6 min, przewagę. Trasa w Dukli przypadła mi do gustu. Była różnorodna i ciekawa, nie było czasu na nudę. Oznakowanie i obsługa na bufetach, jak zwykle na Cyklokarpatach – wzorowe!

Sobotnim zwycięstwem zapewniłem sobie wygraną w generalce w kategorii wiekowej M3. Wskoczyłem też na pierwsze miejsce w klasyfikacji open na mega. Tu jednakże nic jeszcze nie jest rozstrzygnięte, bo mam godnego rywala w postaci Arka Krzesińskiego. Do końca sezonu na Cyklokarpatach pozostały jeszcze dwa solidne maratony w prawdziwych górach. Walka na pewno będzie zawzięta, a ja oczywiście dam z siebie wszystko.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar

    Kamerowanie, dżizas. To prawie jak rowerowanie.

  • DISQUS: 1