[PR] Chełm zaprasza na Puchar Polski w maratonie MTB

[PR] Chełm zaprasza na Puchar Polski w maratonie MTB

Wyniki – 29-30 lipca 2017
Maratony Kresowe po raz 10. na Pagórach Chełmskich!
Wyniki – 30-31 lipca 2016
Maratony Kresowe przejadą przez Gminę Chełm
Maratony Kresowe zapraszają na Mistrzostwa Polski Amatorów XCT

Maratony Kresowe zapraszają 16 sierpnia do Chełma na siódmą odsłonę Pucharu Polski w maratonie MTB. Będzie to jedyna impreza tej rangi na Lubelszczyźnie. Na zawodników z licencjami elita czekają wysokie nagrody finansowe. Dla amatorów, którzy będą się ścigać w oddzielnych kategoriach, to okazja do porównania swoich możliwości z najlepszymi kolarzami górskimi w Polsce.

Chełmska trasa ma opinię jednej z trudniejszych i najciekawszych w całym cyklu Maratonów Kresowych. Oferuje solidną dawkę przewyższeń, jak na tereny nizinne. Na dystansie Maraton będzie to około 1400m. Nie zabraknie ciekawych odcinków, tym krętych i wymagających trochę techniki zjazdów.

Kolarze będą jechać przez malownicze obszary Pagórów Chełmskich. Niektórzy mówią o podobieństwie do ostańcowych gór stołowych. Pagóry są zbudowane z osadów kredowych. W niektórych miejscach będzie to widać. Chełm na kredzie stoi i to w sensie dosłownym!

Warto zwiedzić w Chełmie podziemia kredowe, które są zlokalizowane pod centralną częścią starego miasta. Dla turystów udostępniono korytarze o długości około 2 kilometrów. Szczególnie teraz będzie to bardzo przyjemne, gdyż w podziemiach panuje stała temperatura, niezależna od pogody na zewnątrz i wynosi ona 9 stopni Celsjusza. Jeśli komuś zrobi się po jakimś czasie zbyt chłodno, to temperaturę może podnieść spotkanie władcę podziemi – Duchem Bieluchem.

Niektórzy twierdzą, że przygoda z mocami nieziemskimi może nas spotkać także na trasie. Na 24 kilometrze znajdziemy się w miejscowości Podgórze, po prawej stronie cmentarz, po lewej kościół a my jesteśmy na wzniesieniu. W tym punkcie na drodze obserwuje się niewytłumaczalne zjawisko. Zmysły mówią nam, że mamy z górki, a my musimy mocniej pedałować, bo rower chce jechać do tyłu!? Wcześniej na 8 kilometrze trzeba uważać na Łysej Górze, która słynie z tego, że odbywały się tam zloty czarownic. Może trafimy na kolejne takie wydarzenie?

Duchy i moce są nieprzewidywalne. Tego nie można powiedzieć o organizatorach wyścigu w Chełmie, którzy robią wszystko, aby udział w Pucharze Polski na Maratonach Kresowych był wyjątkowym wydarzeniem dla każdego maratończyka MTB. Ponadstandardowa ilość bufetów i kurtyna wodna na trasie mają pomóc zawodników w zmierzeniu się z dystansem w czasie upałów. Na mecie czekają masaże lodem, czy schładzana woda.

Jak zawsze Wiesław Wójtowicz zaprojektował wyjątkowe trofea sportowe. O tegorocznych można z czystym sumieniem można powiedzieć, że są ponadczasowe… Wszystko to powoduje, że w Chełmie trzeba być koniecznie. I to nie tylko dlatego, że w tym roku wyścig znalazł się w elitarnym Pucharze Polski w maratonie MTB.

Więcej informacji: www.maratonykresowe.pl

COMMENTS

DISQUS: 0