Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB) – Uphill Race Śnieżka – Karpacz

Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB) – Uphill Race Śnieżka – Karpacz

Maratony, które chcesz ukończyć
Katarzyna Pakulska (TRW Cloudware) – Uphill Race Śnieżka – Karpacz
Słynne “agrafki” w Karpaczu na rowerze szosowym !!! [wideo]

Nie ukrywam, że Uphill Race Śnieżka był dla mnie wyścigiem o wysokim priorytecie w tym sezonie. Jest to wyjątkowa impreza, w której miałem przyjemność uczestniczyć po raz pierwszy. Wystarczy wspomnieć, że limit 350 uczestników został wyczerpany po niespełna czterech minutach od rozpoczęcia zapisów. Do Karpacza jechałem zmotywowany i pewny siebie. Nie ukrywam, że liczyłem na zwycięstwo OPEN i każdy inny wynik byłby dla mnie porażką. Po udanych występach podczas Uphill MTB Beskidy, po cichu miałem także nadzieję na walkę z rekordem wjazdu na Śnieżkę Marka Galińskiego. Presja, którą sam na sobie wywarłem zadziałała motywująco i od startu kontrolowałem rywalizację. Po zjeździe z asfaltu na właściwy brukowy podjazd, zaatakowałem i równym tempem sukcesywnie powiększałem przewagę. Doping na trasie był niesamowity – nogi i płuca piekły jakby trochę mniej. Na szczycie pojawiłem się po niespełna 48 minutach (rekord Marka Galińskiego poprawiony o 3 minuty!).

Powiem szczerze, że nawet dla mnie ten wynik jest nieprawdopodobny. Wiem natomiast, ile wyrzeczeń mnie to kosztowało, ile ciężkich treningów… Motywacja i wsparcie ze strony rodziców, sponsorów (Volkswagen Samochody Użytkowe) i trenera (Bogdana Czarnoty) w takich momentach mają bezcenną wartość! Dziękuję!

COMMENTS

WORDPRESS: 2
  • comment-avatar
    meleks 4 lata ago

    Dobry jest, pamiętam go z amatorskiego wyścigu rowerów górskich w Jaworznie, gdzie zdeklasował wszystkich i również zrobił rekord na długo nie do pobicia

  • comment-avatar

    A oże kilka słów o rowerze na jakim tego dokonał?

  • DISQUS: 2