XCE strikes back – CYKLO Gdynia Eliminator

XCE strikes back – CYKLO Gdynia Eliminator

REKLAMA
Arkadiusz Petka (KK Lew Lębork) – Cyklo Żuchliński MTB, Gdynia
Cyklo Gdynia 2015 – Zapraszamy!
CYKLO Gdynia ELIMINATOR już 2 sierpnia
Cyklo czas zacząć – Żuchliński MTB
W ucieczce ginie zawsze więcej wojowników, niż w walce

W niedzielne popołudnie Gdynia gościła ponad 60 zawodniczek i zawodników oraz sporą grupę kibiców, która pojawiła się na ul. Olimpijskiej przed Stadionem Miejskim po to, żeby rywalizować w pierwszej tego typu imprezie w Trójmieście rozgrywanej w niezwykle widowiskowej formule XCE – CYKLO Gdynia ELIMINATOR. Przyjazd czołowych zawodniczek i zawodników krajowych oraz trójmiejskiej czołówki zapowiadało spore emocje. Jednak zanim do tego doszło, czekała nas runda pierwsza, która polegała na indywidualnej jeździe na czas na 1200 metrowej pętli. Tu czekało na uczestników kilka nietrudnych technicznie, ale bardzo efektownych przeszkód.

Czas przejazdu był o tyle ważny, że na jego podstawie przyznawana była tzw. drabinka pucharowa. Tutaj bez większych niespodzianek najszybszą wśród Pań okazała się aktualna Mistrzyni Polski – Marta Turoboś, a wśród Panów rekord trasy „wykręcił” Oskar Pluciński. II runda to już czysta kwintesencja Eliminatora: spośród 4 zawodników startujących – 2 przechodziło dalej i tak po kolei aż do finałowego biegu. Począwszy od ćwierćfinałów zawodnicy rywalizowali przy sztucznym oświetleniu, które tylko wzmagało widowiskowość przejazdów. Zgromadzeni kibice mogli podziwiać efektowne i niesamowicie długie loty nad kilkoma sztucznymi przeszkodami, szykanę z położonymi pniami oraz szybki i dosyć trudny technicznie zjazd z krótkich schodów. Przy każdej kolejnej rundzie poziom był coraz bardziej wyrównany, rywalizacja coraz bardziej zacięta i rozstrzygająca się na ostatnich metrach.

Finałowy przejazd Panów to już niesamowite emocje, walka od pierwszego metra i kilkukrotna zmiana lidera. Na ostatniej prostej to Piotr Rzeszutek nie dał szans rywalom i tym samym potrzebował 7 przejazdów (w tym dwóch na czas), żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. W tzw. Małym Finale, gdzie emocje były wcale nie mniejsze wygrywa i tym samym zajmuje 5 miejsce Maciej Zielonka – ASE Team. W rozegranym natomiast wcześniej finale kobiet Marta Turoboś nie dała szans trójmiejskim zawodniczkom i zajęła pierwsze miejsce, potwierdzając tym samym mistrzowską klasę.


xce gdynia 3


Wyniki

Panie:

 1. Marta Turoboś – LKK LUKS Sławno
 2. Elżbieta Wydrowska – DEXT OLD SCHOOL MTB Gdańsk
 3. Weronika Lorkowska – Belta Team MTB Gdańsk
 4. Basia Matczak

Panowie

 1. Piotr Rzeszutek – Hotel Cztery Brzozy Gdańsk
 2. Oskar Pluciński – Erkado RT Kraśnik
 3. Bartosz Banach – Hotel Cztery Brzozy – Apteka Gemini
 4. Łukasz Derheld – TREK Honda Gdynia
 5. Maciej Zielonka – ASE Team
 6. Paweł Ciunel – KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn
 7. Przemysław Ebertowski – KING OSKAR Hotel Mistral Sport Gniewino
 8. Robert Banach – BANACHBROTHERS – Hotel Cztery Brzozy Gdańsk

xce gdynia1


COMMENTS

DISQUS: 0