[PR] Drużynowa rywalizacja podczas IX etapu Sk bank Mazovia MTB Marathon

HomeINFORMACJE PRASOWE

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

W niedzielę 2 sierpnia fani MTB spotkali się w Brodnicy, na IX w tym sezonie etapie letniego cyklu maratonów rowerowych Sk bank Mazovia MTB Marathon. Brodnica, która po raz drugi znalazła się  w kalendarzu maratonów Cezarego Zamana na rok 2015 okazała się idealnym miejscem na organizację edycji w środku wakacji. Miasteczko sportowe powstało w pobliżu jeziora Niskie Brodno, tym samym pasję ścigania można było połączyć z  wypoczynkiem. Na starcie stanęło ponad 750 zawodników.

O godz. 10.20 wystartowali najmłodsi uczestnicy na dystansie Hobby z sektorów startowych dostosowanych do wieku młodych zawodników. Wymagającą trasę Hobby liczącą 8 km najszybciej pokonał ją Kacper Gierek reprezentujący MKS Emdek Bydgoszcz uzyskując czas 15:58.

Nieco godzinę później ruszyli pozostali zawodnicy, którzy podczas rywalizacji mieli do wyboru 3 dystanse. Na dystansie Fit liczącym ponad 30 kilometrów samotnie z ponad 30 sekundową przewagą jako pierwszy przekroczył linię mety Paweł Pięta (RAFAKO MTB TEAM). Za nim wjechał Patryk Białek (SK BANK TEAM) i Adam Łowigus ( stefazdrowia.net).

Czołówka dystansu Mega to przeplatanka w granicy 5 sekund  pomiędzy APS POLSKA COZMOBIKE a Retro Rowery Duda Team. Pierwsze miejsce zajął Maciej Karczmarek (APS POLSKA COZMOBIKE). Pozycje 2-4 należały już do Retro Rowery Duda Team w kolejności Tomasz Olender, Tomasz Majewski, Artur Majewski. Piąta pozycję zamknął Bartek Borowicz z APS POLSKA COZMOBIKE. Drużyna Retro Rowery Duda Team to lider w klasyfikacji generalnej i zapewne chcą powtórzyć zwycięstwo w klasyfikacji zamykającej cykl.

Zawodnicy z dystansów Mega i Giga rywalizowali po interwałowych odcinkach wokół jeziora Sosno. Rywalizację wśród Pań na dystansie Mega wygrała Katarzyna Łysek z Gdańska (ProCycling). Drugie miejsce zajęła  Katarzyna Pakulska z TRW Cloudware Team. Jako trzecia linię mety przekroczyła Anna Ostrowska z KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn.

Najdłuższy dystans Giga mający ponad 80 kilometrów z jednosekundową przewagą  odniósł zwycięstwo Marek Stram z Retro Rowery Duda Team. Drugie miejsce zdobył Bartosz Owczarek ( TRW Cloudware Team), trzecie Rafał Brzyski (Retro Rowery Duda Team).

Rywalizacja nabiera coraz większego rozpędu. Do końca sezonu pozostało 6 edycji. Napięcie w sektorach startowych, a jest ich 11 w głównym maratonie ciągle rośnie. Tu również ogromne znaczenie ma awans sektorowy. Do klasyfikacji generalnej zaliczane jest 8 najlepszych wyników zarówno w rywalizacji indywidualnej czy drużynowej. Kolejne dwie edycje z cyklu Sk bank Mazovia MTB Marathon  rozgrywane dzień po dniu, w Supraślu 15 sierpnia i w Ełku 16 sierpnia.

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.