[PR] Michalina Ziółkowska druga w maratonie Salzkammergut Trophy

[PR] Michalina Ziółkowska druga w maratonie Salzkammergut Trophy

REKLAMA
Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Silvestrovský cyklokros, Stará Ves nad Ondřejnicí
Podium dla Volkswagena w Mastersach i Juniorach na Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB
Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team po zgrupowaniu we Włoszech
Bogdan Czarnota: jeśli zostanę trenerem kadry – wyniki zawodników mnie rozliczą
Urszula Luboińska (Trezado Wolfpack) – Epicka Czwórka

Michalina Ziółkowska, będąca członkiem ekipy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, zajęła drugie miejsce w jednym z największych maratonów kolarskich w Europie. Na trasie urokliwych szlaków górskich Austrii, po zaciętej rywalizacji, udało się jej zdobyć srebrny medal.

Maraton Salzkammergut Trophy wchodzi w skład cyklu UCI MTB Marathon Series stanowiąc największe wydarzenie MTB w Austrii. Co roku przyciąga najlepszych zawodników z całej Europy. Dobra passa sprzyja naszej reprezentantce Michalinie Ziółkowskiej, która kilka tygodni temu wygrała maraton Rock des Alpes we francuskim La Clusaz. Podczas zawodów w Austrii zmagała się z dystansem 76 km i przewyższeniami sięgającymi 2446 m. Jej czas wyniósł 3:52:14, co pozwoliło jej zająć drugą pozycję w klasyfikacji. Drugi reprezentant drużyny Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team – Bogdan Czarnota na dystansie 119,5 km zajął 11 miejsce, z czasem 5:33:06.

Salzkammergut Trophy_Michalina Ziółkowska

Tak swój udział zawodach skomentowała Michalina Ziółkowska:

Start w Salzkammergut Trophy marzył mi się już 3 lata temu, ale dopiero w tym roku, dzięki grupie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team miałam okazję wystartować w tym słynnym austriackim maratonie. Nastawiałam się tu na walkę, bardzo chciałam wygrać, ale w sobotę zdecydowanie wygrała Niemka – Paulina Wörz! Ja dojechałam na miejscu drugim. Trasa bardzo piękna, ale praktycznie cały czas szutry i asfalt, za czym nie do końca przepadam. Dodając do tego wysoką temperaturę, muszę przyznać, że była wykańczająca fizycznie. Mimo wszystko razem z Bogdanem możemy być zadowoleni z wyniku i już planujemy, by za rok tu wrócić i poprawić dobre miejsca.

Salzkammergut Trophy_Bogdan CzarnotaBogdan Czarnota skomentował swój występ w następujący sposób:

Porównując Salzkammergut Trophy do Sellaronda Hero, ten start był zdecydowane lepszy w moim wykonaniu, ponieważ była to walka z przeciwnikami a nie z własnymi słabościami (pomijając skurcze, które dopadły mnie na ok. 80 kilometrze). Trasa długa, wyczerpująca fizycznie i z drobnymi akcentami technicznymi (szkoda, że było ich tak mało). Generalnie z miejsca jestem zadowolony. Pogoda dopisała, było bardzo upalnie, może nawet za bardzo! Impreza godna polecenia, w końcu to kultowy maraton w Europie!

Trasa Salzkammergut Trophy przebiega przez region Hallstatt/ Dachstein-Salzkammergut, znajdujący się pod ochroną UNESCO. Od wydarzeń sportowych uwagę odciąć mogły jedynie niesamowite krajobrazy alpejskich wzniesień. Bazą zawodów było miasteczko Bad Goisern, które przyjęło w tym roku ok. 20 000 gości. Dzięki przychylności władz miasta miejscowy stadion sportowy zamienił się w ogromny Bike camp, z którego korzystali także zawodnicy Volkswagen MTB Team.

COMMENTS

DISQUS: 0