[PR] OBÓZ Z AKADEMIĄ MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO I RAMY COLNAGO NAGRODAMI W PUCHARZE MŁODZIKÓW

[PR] OBÓZ Z AKADEMIĄ MICHAŁA KWIATKOWSKIEGO I RAMY COLNAGO NAGRODAMI W PUCHARZE MŁODZIKÓW

Beskidy MTB Trophy 2017 – #4 – Wielki finał!
[PR] Szczepaniak drugi w finale Pucharu Polski
♛ Piotr Kryński (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – udana obrona tytułu Mistrz Polski juniorów CX
Tor przeszkód: Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Kołacinku
Ruszyły zapisy na Bike Adventure 2018

Weekendowy obóz sportowy z Akademią Michała Kwiatkowskiego Copernicus i ramy Colnago to główne nagrody w tegorocznym  Pucharze Młodzików rozgrywanym w ramach Nutella Mini Tour de Pologne.

Nutella Mini Tour de Pologne Puchar Młodzików to cykl wyścigów dla zawodników w wieku 13-14 lat posiadających licencję kolarską. Wyścigi odbywają  się w czasie trwania Tour de Pologne UCI World Tour. Młodzicy i młodziczki ścigają się na ok. 20 kilometrowej rundzie będącej fragmentem trasy wyścigu dla kolarzy zawodowych. Zmagania rozpoczną się 2 sierpnia na Placu Teatralnym w Warszawie. Kolejne wyścigi zostaną rozegrane w Dąbrowie Górniczej, Katowicach, Nowym Sączu i Zakopanem, a także w Krakowie, gdzie odbędzie się Wielki Finał. Weźmie w nim udział 50 najlepszych zawodników i zawodniczek wyłonionych w poprzednich wyścigach. Zasada jest prosta – do Wielkiego Finału awansuje czołowa piątka młodzików i młodziczek z każdego wyścigu. Jeśli któryś z zawodników już się zakwalifikował, a w kolejnym wyścigu znów zajmie miejsce w czołowej piątce, do Wielkiego Finału automatycznie awansuje kolejna osoba. W sumie w Wielkim Finale wystartuje 25 młodziczek i 25 młodzików.

Każdy z pięćdziesięciorga uczestników Wielkiego Finału otrzyma wyprawkę sportową oraz pobyt w Krakowie wraz z opiekunem. Wszyscy będą walczyć o nagrodę główną – weekendowy obóz sportowy z Akademią Michała Kwiatkowskiego Copernicus w BUKOVINA Terma Hotel Spa oraz sesję treningową z mistrzem świata. Nagrody otrzymają trzy najlepsze młodziczki oraz trzech najlepszych młodzików z Wielkiego Finału.

Nagrodę otrzyma również klub kolarski, który wprowadzi do Wielkiego Finału największą liczbę uczestników. W sytuacji, w której więcej niż jeden klub wprowadzi taką samą liczbę zawodników, o zwycięstwie będzie decydowała suma miejsc zawodników danego klubu w Wielki Finale (zwycięży ten, który uzyska niższą sumę miejsc). Dla zwycięskiego klubu przewidziano cztery rowerowe ramy Colnago. Szczegóły dotyczące nagród znajdują się na stronie www.minitourdepolognepm.pl. Tam również do 31 lipca można zapisywać się do udziału w Pucharze Młodzików.

COMMENTS

DISQUS: 0