Filip Helta (KKW Superior Wałbrzych) – Maja Race – Jelenia Góra

Filip Helta (KKW Superior Wałbrzych) – Maja Race – Jelenia Góra

Klub kolarski KKW Superior Wałbrzych z sukcesami na Pucharze Polski MTB XCO
Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2019 – Brno, Czechy [wyniki]
Wyniki 4. etapu oraz generalka Costa Blanca Bike Race
Filip Helta (SGR Specialized) – Rusza Peleton (PP XCO), Białystok
Wyniki – 29 lutego-1 marca 2020

W ten weekend miałem przyjemność ścigać się w Jeleniej Górze na najlepszej trasie w Polsce, z najlepszymi zawodnikami naszego kraju oraz zza granicy. Piątkowy dzień spędziliśmy w świetnej klubowej atmosferze, gdzie rano udaliśmy się na trasę, później odpicowaliśmy nasze Superiory, a resztę dnia poświęciliśmy na integrację przy muzyce tanecznej :)

W sobotę o 11 stawiałem się na start. Zostałem wyczytany jako pierwszy, ponieważ jestem liderem Pucharu Polski. Od startu na rundzie rozjazdowej to ja nadawałem tempa wyścigowi, na kolejnym okrążeniu odjechaliśmy na technicznych elementach wraz z Marcelem Bogusławskim. Na drugim kółku nie wytrzymałem tempa i Marcel odjechał. Był to chwilowy spadek, po czym jechałem coraz lepiej kończąc wyścig na drugiej pozycji. Jestem zadowolony ze startu chociaż wiem, że moja dyspozycja nie jest najlepsza.

Dziękuję mojej rodzinie, znajomym za wsparcie podczas wyścigu!

Gratulacje dla całej mojej drużyny KKW SUPERIOR Wałbrzych, szczególnie dla Aleksandry Podgórskiej za drugie miejsce w wyścigu kategorii U23 w tak dobrze obsadzonej imprezie!

Kolejny start w piątek na Mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym w Sobótce, trzymać kciuki!

COMMENTS

DISQUS: 0