[PR] Cyklokarpaty.pl w Strzyżowie na sucho!

[PR] Cyklokarpaty.pl w Strzyżowie na sucho!

Kalendarz Cyklokarpaty 2016
Plan na weekend 28/2018
Dominik Grządziel (Romet Racing) – Cyklokarpaty – Wierchomla
Wyniki – 26-29 maja 2016
Sławomir Dziwisz (Fil Bike Rzeszów) – Kellys Cyklokarpaty, Horyniec Zdrój

Miniony weekend na trasach Strzyżowskiego maratonu Cyklokarpaty.pl można zaliczyć do niezwykle udanych i… suchych! Po wielu deszczowych trudach w Przemyślu czy Polańczyku w Strzyżowie na amatorów MTB czekała wspaniała letnia pogoda, świetnie przygotowana przez Kolarskie Stowarzyszenie Strzyżów MTB trasa i oczywiście… najsmaczniejsze na świecie krówki!

Od samego rana na placu wokół Strzyżowskiego Kina Odrodzenie zebrało się naprawdę wielu miłośników kolarstwa górskiego. Kolejny raz w tym sezonie liczby na listach startowych wprawiły organizatorów w osłupienie. Uczestnicy zaliczyli kolejny rekord frekwencji! Niemal 600 zawodników przejechało trasy strzyżowskiego maratonu. Okoliczne tereny są niemal stworzone do ścigania, a prowadzące m.in. przez Rezerwat Herby trasy Mega i Giga dały zawodnikom wiele okazji do satysfakcjonujących zmagań ze współzawodnikami i samymi sobą. Nic więc dziwnego, że każdy chciał tutaj być!

Zwycięzcą na najdłuższym dystansie VII Strzyżowskiego Maratonu Rowerowego został świetnie jeżdżący w tym sezonie Bartosz Janowski (Romet Racing Team), dla którego było to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie Cyklokarpat. Pokonał trasę wyścigu Giga (65 km) z czasem 03:13:51. Jedenaście i pół minuty po nim na metę wjechał Krzysztof Gajda (Team Jedlicze). Na trzecim miejscu wyścig ukończył zawodnik Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów ― Mateusz Woźniak.

Na mecie średniego dystansu (53 km) z ponad dwuminutową przewagą nad rywalami jako pierwszy pojawił się Arkadiusz Krzesiński (Żbik-Komańcza) z czasem 02:17:02. Po nim na metę wjechał Mariusz Królikowski (Aktywna Strona Życia), a niespełna sekundę po nim na trzecią pozycję wjechał Dominik Grządziel (Romet Racing Team).

Dystans Hobby (25 km) jako pierwszy pokonał Mateusz Mucha (72D Windsport Team) z wynikiem 00:55:02. W ciągu minuty, na mecie najkrótszego dystansu pojawili się zawodnicy z drugiej i trzeciej pozycji: Michał Sienkiewicz (PSK Olimpionik Przemyśl) i Grzegorz Matłok (Dębicki Klub Kolarski Spartacus).

Kolejne zawody odbędą się już w wakacje ― 4 lipca w Pruchniku. Tutaj też nie może zabraknąć wszystkich tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek i świetną zabawę. A dla miłośników zmagań MTB w województwie małopolskim mamy niespodziankę! W sierpniowy weekend spodziewajcie się Cyklokarpat w gorczańskim klimacie! Zamiast wrześniowej imprezy w Sanoku organizatorzy wraz ze Stacją Narciarską Koninki przygotowują specjalnie dla Was coś ekstra. Każdy, kto pojawi się na starcie Cyklokarpat w Koninkach, dostanie gwarancję kolejnych sporych przewyższeń i naprawdę niezłej zabawy!

COMMENTS

DISQUS: 0