Beskidy MTB Trophy, etap I – mistrzowska pogoda

Beskidy MTB Trophy, etap I – mistrzowska pogoda

Startuje siódma edycja Beskidy MTB Trophy
“Dawno nie padało..” – Beskidy MTB Trophy 2013
Grzegorz Golonko: nie wszystkie idee się udają
Kalendarzowy updejt – kolarski długi weekend?
Plan na weekend 41/2016

Czas rozpocząć zmagania w Istebnej. Na początek zaskoczenie – jest ładna pogoda i dość mało błota. Chcąc zasmakować trochę trasy oraz obejrzeć zawodników w akcji spakowałem rano aparat w plecak i ruszyłem na trasę. Czołówka dojechała do mnie przed szczytem Stożka, gdzie była dość stroma ścianka do wjechania. Pierwsi zawodnicy dojeżdżali pojedynczo lub w 2-3 osobowych grupach. Dopiero dalsza część pokazała jak duża jest tegoroczna frekwencja. Na podjeździe było naprawdę ciasno, widok robił spore wrażenie.

11

Trasa jak to w Beskidach – wymaga wysokiej formy fizycznej oraz niebagatelnych umiejętności technicznych. Tytuł wpisu nie odnosi się tylko do pogody – dwa pierwsze miejsca na podium długiego dystansu przypadły zawodnikom, którzy noszą na co dzień koszulki mistrza kraju w XCM. Pierwsze miejsce wywalczył mistrz Wielkiej Brytanii Ben Thomas, drugie miejsce dla mistrza Irlandii Ryan Sherlock. Na krótkim dystansie najszybszy był Łukasz Chalastra.

DSC_0225

Popołudnie w Istebnej płynie pod znakiem regeneracji i serwisowania sprzętu. Wszystko to pod łaskawie grzejącym słońcem. Jeśli taka pogoda się utrzyma to jutrzejsza wspinaczka na Rysiankę może dać się mocno we znaki. W miasteczku wśród uczestników panują dobre nastroje, zatem czekamy na jutrzejsze emocje.

PEŁNE WYNIKI 

COMMENTS

DISQUS: 0