[PR] Dahle Flesjaa 2. w Albstadt, „zwycięstwo to kwestia czasu”

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Dahle Flesjaa 2. w Albstadt, „zwycięstwo to kwestia czasu”


Jolanda Neff wygrywa Puchar Świata w Albstadt, Maja Włoszczowska siódma
Udany start w Pucharze Świata w Niemczech i zwycięstwa w krajowych zawodach Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team
Wyniki – 21-22 maja 2016

Gunn-Rita Dahle Flesjaa ponownie zajęła 2. miejsce w wyścigu Pucharu Świata. Bezkonkurencyjna w Albstadt była Jolanda Neff, Norweżka wygrała sprint o 2. miejsce z Catharine Pendrel. – Myślę, że jestem na tym samym poziomie co w 2006 i 2007 r. i uważam, że kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata to tylko kwestia czasu – mówi zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu. 5. miejsce w Albstadt zajęła Maja Włoszczowska.

Podobnie jak w otwierającym sezon Pucharu Świata wyścigu w Novym Meście, Gunn-Rita Dahle Flesjaa zajęła w Albstadt 2. miejsce. 2. wyścig tegorocznego PŚ XCO znakomicie rozpoczęła Jolanda Neff, która szybko wyszła na zdecydowane prowadzenie i nie oddała go aż do mety. Legendarna Norweżka straciła wiele pozycji i sekund krótko po starcie, gdy z powodu tłoku na trasie dwa razy musiała zejść z roweru. – Sytuacja na podjeździe na singletracku zmusiła mnie do pchania roweru, co kosztowało mnie sporo czasu. Na tyle dużo, że 2. miejsce było najlepszym możliwym wynikiem – mówi Dahle Flesjaa. 2. okrążenie Jolanda Neff ukończyła z przewagą minuty. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu odrabiała w tym czasie straty i przesuwała się w klasyfikacji do przodu pozycja po pozycji. Wkrótce wspólnie z Catharine Pendrel uzyskała przewagę nad resztą stawki. –  Moja współpraca z Catharine układała się bardzo dobrze i szybko okazało się, że powalczymy między sobą o 2. miejsce, ponieważ Jolanda była poza naszym zasięgiem – tłumaczy 9-krotna mistrzyni świata.

Norweżka pokonała w końcówce Catharine Pendrel i finiszowała 28” po Jolandzie Neff. 5. miejsce w Albstadt zajęła Maja Włoszczowska. – Zwycięstwo w sprincie o 2. pozycję dobrze wpływa na moją pewność siebie. Forma dopisuje, zimowe przygotowania do sezonu były dobre – mówi Dahle Flesjaa. Wygrana w wyścigu Pucharu Świata pozwoliłaby jej zostać pucharową rekordzistką wszechczasów. Ma na swoim koncie 28 wygranych wyścigów PŚ, podobnie jak Juli Furtado. Utytułowana zawodniczka jest przekonana, że 29. triumf nadejdzie niebawem. – Myślę, że jestem na tym samym poziomie co w 2006 i 2007 r. i uważam, że kolejne zwycięstwo w Pucharze Świata to tylko kwestia czasu.

Wyniki 2. wyścigu PŚ XCO 2015 w Albstadt

Elita kobiet

  1. Jolanda Neff, 1:36:07
  2. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, + 0.28
  3. Catharine Pendrel, + 0:30
  4. Emily Batty, + 01:16
  5. Maja Włoszczowska, + 01:27
  6. Helen Grobert, + 01:41
  7. Irina Kalentjewa, + 01:44
  8. Rebecca Henderson, + 01:59
  9. Lea Davison, + 02:09
  10. Esther Suss, + 02:18

COMMENTS

DISQUS: 0