Krzysztof Woliński (kacper-rowery.com) – Łysogórki – Dziwiszów

HomeKomentarze

Krzysztof Woliński (kacper-rowery.com) – Łysogórki – Dziwiszów

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W minioną niedzielę wystartowałem wraz z 8 letnim synem Igorem w pierwszej edycji wyścigu Łysogórki MTB 2015. Wyścig ten jest chyba jednym z najstarszych w regionie, bo rozgrywany od 2002 roku. Zawody składają się z pięciu edycji, rozgrywanych od maja do września w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Runda o długości ok. 5 km nie jest zbyt techniczna, ale za do wymagająca kondycyjnie. Podjazd po trawiastym stoku daje nieźle w kość. Dzieci ścigają się na rundzie rozbiegowej dla dorosłych, a najmłodsze na rundzie Kubusia.

Jako stały bywalec stwierdzam, że na pierwszej edycji pojawiło się sporo zawodników, szczególności w mojej kategorii wiekowej- 35-45lat, gdzie sklasyfikowano 12 zawodników. Swoją dyspozycję oceniam pozytywnie, co dało mi 6. miejsce w kategorii. Igor dzielnie walczył w kategorii chłopców 7-10 lat zajmując 5. miejsce.

Cała impreza ma charakter kameralny, a Łysa Góra to magiczne miejsce, przyciąga swoim klimatem i jest świetnym połączeniem pasji do ścigania z aktywnym wypoczynkiem w pięknym miejscu.

Zdjęcia: Emil Bartolewski


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0