Przegląd prasy – Bike 06/2015

HomeRóżności

Przegląd prasy – Bike 06/2015

Sceptycznie podchodzę do każdego numeru Magazynu Bike, bo nie jestem sprzętowym fetyszystą, a o tym przede wszystkim traktuje to pismo. Jednak jego mocną stroną zawsze są relacje z podróży czy wywiady albo materiały o czołowych sportowcach – w końcu zaplecze daje niemiecki Bike! Mimo, że treści te są zawsze najwyższej jakości, to jest ich mało. Za mało. A reszta to sprzęt. Porównania, zestawienia itp. Z reguły przechodzę obok nich bardzo obojętnie. Ale nie tym razem. Bo w numerze czerwcowym znajdziemy dwa bardzo dobre i co przede wszystkim przydatne zestawienia. Jedno dotyczy napędów Shimano vs. SRAM, a drugie to szczegółowe porównanie hamulców. W każdym zestawieniu znajdziemy wszystko co ważne – wagę, wytrzymałość, efektywność czy cenę. W przypadku napędów jest też dyskusja na temat tego ile tarcz powinno być z przodu. A jako ciekawostkę możemy też poczytać o SRAM GX oraz najnowszej odsłonie Shimano XT i sprawdzić jak w boju sprawdza się Shimano XTR. To jest kompendium wiedzy, które przyda się nie tylko teraz, ale może sobie leżeć i czekać na swój czas.

Z tych treści, które mnie osobiście zainteresowały:

  • świetny materiał o podróży szlakiem Bohusleden i przy okazji dowód na to, że sakwy nie hańbią nawet roweru górskiego na pełnym zawieszeniu
  • fajny materiał o tym, na czym można przeżyć rowerową przygodę – enduro, freeride, all mountain itp – czyli czym się charakteryzuje dana odmiana i o jakie elementy stylówy warto zadbać ;)
  • relacja z jazdy po wulkanach otaczających Quito, stolicę Ekwadoru.

COMMENTS

DISQUS: 0