[PR] Debiut Urszulina w LOTTO Poland Bike Marathon

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Debiut Urszulina w LOTTO Poland Bike Marathon

Czas na debiut! W sobotę 6 czerwca w Urszulinie (powiat włodawski na Lubelszczyźnie) odbędzie się szósty etap LOTTO Poland Bike Marathon, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa. To lokalizacja wymarzona na czerwcowy weekend. Gmina Urszulin to prawdziwe serce Polesia i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

– Po etapach w Otwocku, Nowym Dworze Mazowieckim, Legionowie, Radzyminie i Nadarzynie pierwszy raz w tym roku wyjedziemy poza Mazowsze i udamy się na Lubelszczyznę – mówi Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Warto spędzić cały weekend w Gminie Urszulin, idealnym miejscu do sportowej rekreacji. Zapraszam do Urszulina w powiecie włodawskim w sobotę 6 czerwca.

To impreza absolutnie dla wszystkich, bez względu na wiek. Aby wystartować, wystarczy mieć rower i kask. Rywalizacja odbędzie się na trzech dystansach: MAX (52 km), MINI (33 km) oraz FAN (9 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Urszulina w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

Gmina Urszulin leży w odległości 60 km od Lublina, 50 km od Chełma oraz 30 km od granicy z Ukrainą i przylegającego do niej Szackiego Parku Narodowego. Istniejący od 1990 roku Poleski Park Narodowy, w którego bezpośrednim sąsiedztwie leży Urszulin, daje możliwość odpoczynku wśród malowniczych krajobrazów i pięknej, dziewiczej przyrody.

VI etap LOTTO Poland Bike Marathon w Urszulinie organizowany jest we współpracy z Urzędem Gminy Urszulin. Patronat medialny nad imprezą objęły TVP Lublin i Radio Lublin.

BIURO ZAWODÓW

22-234 Urszulin – powiat włodawski (Miasteczko Poland Bike, Plac Targowy w Urszulinie) – 5 czerwca (piątek) godz. 17.00-20.00 oraz 6 czerwca (sobota) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

  • 8.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
  • 8.30-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
  • 9.00-10.30 – zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)
  • 10.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
  • 11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2001-2004, sektor II – rocznik 2005-2008)
  • 11.15 – start dystansu FAN (9 km)
  • 12.20 – ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI
  • 12.30 – start dystansów MAX (52 km) i MINI (33 km)
  • 13.00 – dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
  • 15.30 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0