[PR] Hurom Cup XC – Puchar Ziemi Łódzkiej #3 – Tomaszów Mazowiecki

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Hurom Cup XC – Puchar Ziemi Łódzkiej #3 – Tomaszów Mazowiecki

W niedzielę 3 maja w Tomaszowie Mazowieckim rozegrane zostaną trzecie zawody z serii Hurom Cup XC – Puchar Ziemi Łódzkiej, organizowane przez Opoczno Sport Team. To już kolejna odsłona zmagań amatorów cross country w wersji XCO, która powoli zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Trasa wyścigu wytyczona będzie, podobnie jak w październiku, na terenach przyległych do toru łyżwiarskiego, w okolicy górki Baśniowej. Miejsce to doskonale nadaje się do uprawiania kolarstwa w formule XC i CX. Na co dzień trenują tu zawodnicy klubu kolarskiego LKK Start Tomaszów Mazowiecki. Na trasie wytyczonej przez trenera Zbigniewa Dziurdzia przez wiele lat rozgrywane były zawody Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym, oraz niezliczona ilość zawodów w formule XCO.

Trasa znajduje się na otwartym terenie i jest bardzo widowiskowa, co czyni ją atrakcyjną nie tylko dla startujących zawodników, ale także dla kibiców, którzy z jednego miejsca mogą obserwować ich zmagania.

Zawodnicy rywalizować będą na interwałowej pętli długości około 2 km i w zależności od kategorii wiekowej będą ją pokonywać od trzech do dziesięciu razy.
Na pierwszy wyścig, w którym wystartują najmłodsi zawodnicy z kategorii żak/żaczka, młodzik/młodziczka zapraszamy już o godzinie 10. Godziny startów pozostałych kategorii wiekowych, regulamin oraz wszelkie inne ważne informacje na stronie MTB Opoczno w zakładce ‘maratony’. Biuro zawodów czynne będzie od godziny 8 w niedzielę, a zapisy do poszczególnych wyścigów zamykane będą na pół godziny przed startem.

Na najlepszych czekają oryginalne i jak zwykle niepowtarzalne statuetki przygotowane przez organizatora.

Zapraszamy.

COMMENTS

DISQUS: 0