[PR] Czarnota i Ziółkowska pościgają się z najlepszymi

HomeINFORMACJE PRASOWEVWSU MTB Team

[PR] Czarnota i Ziółkowska pościgają się z najlepszymi

Liderzy zespołu Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team: Bogdan Czarnota i Michalina Ziółkowska wystartują w prestiżowym maratonie podczas Garda Bike Festival.

Festiwal rowerowy nad jeziorem Garda we Włoszech to wyjątkowe wydarzenie. Organizowany od 22 lat jest świętem kolarzy górskich z całej Europy. Osią Festiwalu jest maraton rozgrywany na alpejskich szlakach prowadzących wokół miejscowości Riva.

W kalendarzu mtb niewiele jest imprez o tak długiej historii a zatem tak prestiżowych jak zawody nad Gardą. W przeszłości wygrywali tam najlepsi zawodnicy, m.in. Alban Lakata, Mary McConeloug, Urs Huber, Pia Sundstedt, Christoph Sauser czy Karl Platt.

VW-MTB-TEAM-jedzie-nad-Garde-michalina ziółkowskaDo wyboru są cztery dystanse, najbardziej znany i budzący największy respekt to “Ronda Extrema” liczący 90km i 3800m przewyższenia.

Zawodnicy Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team jadą do Włoch by sprawdzić formę w konfrontacji ze światową czołówką. Michalina Ziółkowska i Bogdan Czarnota to doświadczeni maratończycy, którzy w przeszłości startowali w wielu międzynarodowych imprezach. Szczególnie Michalina dobrze spisuje się na ciężkich trasach w Alpach. Dwa lata temu zajęła dziewiąte miejsce w mistrzostwach świata rozgrywanych w austriackim Kirchbergu a rok temu była druga w słynnych zawodach Sellaronda Hero.

Start nad Gardą to dla nich ważny punkt sezonu, pierwszy poważny wyścig w górach, który przy ambitnych planach drużyny zaprocentuje w nadchodzących miesiącach.

Do Włoch Czarnota i Ziółkowska pojadą z kierownikiem ekipy, Maciejem Zabłockim. Będą podróżowali samochodem Volkswagen Crafter  a w maratonie wystartują na rowerach Scott Scale. Zawody zostaną rozegrane w najbliższą sobotę, 02.05.

Tekst: Marek Tyniec
Fot: Anna Olszańska

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2v9j5C91jvo[/youtube]


 

COMMENTS

DISQUS: 0