[PR] Gunn-Rita Dahle Flesjaa znów najlepsza

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Gunn-Rita Dahle Flesjaa znów najlepsza

Legendarna Norweżka z Multivan Merida Biking Teamu wygrała 2. wyścig z rzędu. Tym razem w niedzielę 19 kwietnia Gunn-Rita Dahle Flesjaa była najlepsza w Marlene Sunshine Race w Nals we Włoszech. Drugą Evę Lechner wyprzedziła o blisko minutę. W wyścigu mężczyzn 3. miejsce zajął kolega Dahle Flesji z ekipy Meridy, Ondrej Cink.

Gunn-Rita Dahle Flesjaa nie zwalnia tempa. W niedzielę 19 kwietnia wygrała 2. wyścig z rzędu. Od samego początku Marlene Sunshine Race dała jasno do zrozumienia, że interesuje ją wyłącznie zwycięstwo. Trasa w Nals w Południowym Tyrolu we Włoszech liczyła 5 km, a przewyższenie na niej wynosiło 200 m (dwa wymagające podjazdy). Kobiety przejeżdżały ją 5 razy, mężczyźni 7. Zawodniczka Multivan Merida Biking Teamu na 2. okrążeniu objęła zdecydowane prowadzenie i bezbłędnie przejechała resztę wyścigu. Legendarna Norweżka finiszowała z przewagą 55” nad faworytką miejscowych kibiców, Włoszką Evą Lechner. 3. miejsce zajęła Szwajcarka Linda Indergand (+ 2’ 36”). – Po tygodniu dobrych treningów tutaj w Tyrolu czułam moc od startu do mety – podsumowała swoje zwycięstwo Dahle Flesjaa. – Nie mogę się doczekać kolejnych wyścigów – dodała.

W wyścigu mężczyzn 3. miejsce zajął kolega mistrzyni z ekipy Meridy, Ondrej Cink. Bezkonkurencyjny był w niedzielę Szwajcar Florian Vogel, za jego plecami toczyła się walka o pozostałe miejsca na podium. Czech z Multivan Merida Biking Teamu rywalizował o 2. miejsce z Marco Fontaną, dopóki ten nie zaczął opadać z sił. Na ostatnim okrążeniu Cink spadł na 3. pozycję, wyprzedził go mocny w końcówce Manuel Fumic. 14. miejsce zajął kolega Cinka z grupy, Rudi van Houts. – Nie zregenerowałem się jeszcze w pełni po obciążeniach Cape Epic – powiedział Holender.

Wyniki Marlene Südtirol Sunshine Race 2015

Elita kobiet
1. Gunn-Rita Dahle Flesjaa, 1 godz. 26’ 11”
2. Eva Lechner, + 55”
3. Linda Indergand, + 2’ 36”

Elita mężczyzn
1. Florian Vogel, 1 godz. 39’ 44”
2. Manuel Fumic, + 1’ 49”
3. Ondrej Cink, + 1’ 58”

COMMENTS

DISQUS: 0