[PR] Skandia Maraton Lang Team 2015 – Nakręca nas rower!

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Skandia Maraton Lang Team 2015 – Nakręca nas rower!

25 kwietnia w warszawskim Wilanowie odbędzie się pierwsza edycja Skandia Maraton Lang Team 2015. Jeden z najpopularniejszych maratonów rowerowych odwiedzi w tym sezonie siedem miejscowości w całej Polsce. Dziś w Warszawie odbyła się prezentacja Skandia Maraton Lang Team z udziałem Czesława Langa – dyrektora generalnego Lang Team, Pawła Ziemby – prezesa Skandia Życie oraz Doroty Stalińskiej – ambasadorki akcji Pozytywne Obroty.

Skandia Maraton Lang Team już po raz dziewiąty zachęca do jazdy na rowerze i zaprasza do zabawy oraz rywalizacji miłośników dwóch kółek – zarówno tych doświadczonych, jak i zupełnych nowicjuszy. Kolarstwo może uprawiać właściwie każdy – niezależnie od wieku i umiejętności. Skandia Maraton Lang Team jest imprezą otwartą dla wszystkich, wystartować w niej może każdy – wystarczy mieć rower i kask. Dla całych rodzin przygotowane są przyjazne dystanse Rodzinna Parada (ok. 10 km), dla najwytrwalszych niemal stukilometrowe Grand Fondo. Wszyscy mają wybór jednego z czterech dystansów i możliwość startu na malowniczych trasach, a także w profesjonalnej oprawie przeniesionej z zawodowego wyścigu Tour de Pologne. Systematycznie promujemy aktywny wypoczynek i zdrowy tryb życia. Z badań wynika, że jazda na rowerze jest najczęstszym sposobem aktywnego wypoczynku Polaków. Co roku obserwujemy prawdziwych pasjonatów, którzy niestrudzenie walczą na trasach Skandia Maraton Lang Team. Pokonują własne słabości, mierzą się z własnymi marzeniami i dają przykład innym – mówi Dyrektor Generalny Skandia Maraton Lang Team Czesław Lang.

skandia paweł ziemba dorota stalińskia lang team czesław lang

fot. Grzegorz Jakubowski/Agencja Informacyjna Polska Press

W tym roku Skandia Maraton Lang Team odwiedzi siedem miejscowości. Cykl rozpocznie się 25 kwietnia od edycji w warszawskim Wilanowie. Podczas niej zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Dziennikarzy, a dla kolarzy licencjonowanych będzie ona kwalifikacją do Reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy w maratonie MTB. W Krakowie (16 maja) zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Energetyków, a podczas edycji Rzeszów-Podkarpackie (30 maja) o tytuł powalczą strażacy. Maratony w Gdańsku (13 czerwca) i Kwidzynie (3 października) będą z kolei zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski w maratonie MTB. Kalendarz uzupełniają wyścigi w Krokowej (4 lipca) oraz Dąbrowie Górniczej (19 września). Skandia Maraton Lang Team to wyjątkowe zawody, w których udział mogą wziąć zarówno profesjonalni kolarze, jak i całe rodziny poszukujące aktywnego sposobu na spędzenie sobotniego przedpołudnia. Naszym celem jest budowa społeczności ludzi aktywnych, promujących kulturę rowerową, a także wsparcie miast w ułatwianiu dostępu do infrastruktury sportowej dla ich mieszkańców – mówi Paweł Ziemba, Prezes Skandia Życie.
Nowością tego sezonu będzie aplikacja mobilna Skandia Maraton Lang Team na Android, iOS oraz Windows Phone. Po uruchomieniu aplikacji użytkownik będzie mógł znaleźć najważniejsze i najbardziej aktualne informacje oraz szybki dostęp do czterech kategorii – Informacji, Strefy Zawodnika, Sponsorów i Społeczności. Aplikacja będzie dostępna od 24 kwietnia.

Podczas tegorocznego cyklu Skandia Maraton Lang Team po raz drugi odbędzie się akcja społeczna „Pozytywne Obroty”. Każdy gość, kibic czy uczestnik Skandia Maraton Lang Team może kręcić Pozytywne Obroty. Wystarczy wsiąść na rower i przejechać jedną z czterech tras na Skandia Maraton Lang Team lub w specjalnej strefie kibica na trenażerach. W tym roku akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa rowerzystów na drogach, a także zwiększenie świadomości bezpiecznej jazdy na rowerze. Każdy kilometr nakręcony w ramach akcji to pakiet bezpieczeństwa (szkolenie + odblaski) dla młodych rowerzystów i pieszych w regionie. Lekcje na temat bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym będzie prowadzić Fundacja Doroty Stalińskiej NADZIEJA. Bezpieczeństwo uczestników drogi jest dla mnie szczególnie ważne, ponieważ sama kiedyś cudem przeżyłam wypadek samochodowy spowodowany nieuwagą jednego z kierowców. Rokrocznie na polskich drogach ginie blisko 6 tys. osób, a kolejnych 70 tys. zostaje okaleczonych. Prawie 50% z nich to rowerzyści i piesi. Chcąc przyczynić się do podnoszenia ich świadomości, szczególnie tych najmłodszych, zdecydowałam się wspierać akcję Pozytywne Obroty i wspólnie promować ideę bezpiecznej jazdy na rowerze – dodaje Dorota Stalińska, ambasadorka akcji Pozytywne Obroty.

skandia maraton lang team koalrze kolarstwo

fot. Szymon Gruchalski

W tym roku, wraz ze startem pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team Skandia rozpocznie kampanię #ODDZIŚ. #ODDZIŚ Skandia nie tylko przyczynia się do większego bezpieczeństwa rowerzystów poprzez akcję Pozytywne Obroty, ale także #ODDZIŚ zmienia myślenie o finansach udostępniając Program Smart Start – kompleksowy program edukacyjny dla rodziców i dzieci. Podczas Skandia Maraton Lang Team goście strefy kibica oraz zawodnicy będą mogli odwiedzić Miasteczko Smart Start. Dobra kondycja i aktywność ma szczególne znaczenie nie tylko w sporcie, ale też w finansach. Z tego względu, wraz ze startem cyklu Skandia Maratonów będziemy promować nową kampanię Skandii realizowaną pod hasłem #ODDZIŚ. W jej ramach będziemy zwracać uwagę na potrzebę edukacji finansowej i budowania przedsiębiorczych postaw u dzieci. Zwrócimy również uwagę na problem bezpieczeństwa rowerzystów w ramach akcji Pozytywne Obroty – mówi Prezes Skandia Życie Paweł Ziemba. Dzięki wielu atrakcjom, angażującym i inspirującym zabawom najmłodsi goście dowiedzą się skąd się biorą pieniądze, jaką wartość ma 100 zł, i co to znaczy oszczędzać, a ich rodzice poznają sposoby i narzędzia pozwalające na mądre i świadome wprowadzanie dzieci w świat finansów.

Kalendarz Skandia Maraton Lang Team 2015:

  • Warszawa – 25 kwietnia
  • Kraków – 16 maja
  • Rzeszów-Podkarpackie – 30 maja
  • Gdańsk – 13 czerwca
  • Krokowa – 4 lipca
  • Dąbrowa Górnicza – 19 września
  • Kwidzyn – 3 października

COMMENTS

DISQUS: 0