[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów pod Borodino

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów pod Borodino

To już kolarska tradycja. Legendarna Twierdza Modlin ponownie została zdobyta! Drugi etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, został rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim. Ta miejscowość na mapie Poland Bike gości od samego początku, czyli siedmiu lat. Frekwencja ponownie dopisała i co ważne – z roku na rok jest znacznie wyższa. Na starcie, pierwszy raz w pobliżu Hotelu Modlin i Restauracji Borodino, stanęło tym razem – i to mimo niesprzyjającej pogody – prawie 900 miłośników jazdy na dwóch kółkach. Na trasie było wszystko. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów oraz przejazdy przez historyczne fortyfikacje Twierdzy. Każdy też mógł zmierzyć się z „Wajsgórą”, wymagającym podjazdem w okolicach Modlina. Jednym słowem „cesarski” etap z Miasteczkiem Poland Bike i finiszem pod Borodino.

Na najdłuższym dystansie MAX (45 km) zwyciężył Jarosław Wolcendorf (Jacoobcycles.com), przed Tomaszem Majewskim (Retro Rowery Duda Team) i Bartoszem Borowiczem (Armag Sport Team). Wśród kobiet wygrała Izabela Macutkiewicz (ProWomen MTB Team), wyprzedzając Katarzynę Pakulską (TRW Cloudware Team) i Justynę Zawistowską (ProWomen MTB Team).

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), minimalnie przed Pawłem Piętą (Rafako MTB Team) oraz Marcinem Szewczykiem (Ośka Warszawa). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Różycka (Rozycky Team), która wyprzedziła Katarzynę Skurę (Kolarski.eu Team) i Barbarę Kleczaj (Olsh Paramedyk).

Na dystansie FAN (9,5 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Nowego Dworu Mazowieckiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Sebastian Żurek (Auto Mik Team), przed Kacprem Gierykiem (MKS Emdek Bydgoszcz) i Michałem Lachowiczem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Katarzyna Górniak (Inter Cars MTB Team), wyprzedzając Mariannę Żylik (Warszawski Klub Kolarski) i Zofię Tkacz (Rafmar Team). Swoje wyścigi tradycyjnie mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Nowym Dworze Mazowieckim triumfował TRW Cloudware Team, przed Renault Team i Retro Rowery Duda Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Petryszynowie, przed Różyckimi i Lachowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzenie objął Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), a w gronie kobiet na pozycji liderki umocniła się Izabela Macutkiewicz (ProWomen MTB Team).

II etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 został zorganizowany we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Kolejne kolarskie emocje już w sobotę, 2 maja w Legionowie, gdzie odbędzie się III etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0