[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów pod Borodino

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: 900 rowerów pod Borodino

[PR] Szczepaniak drugi w finale Pucharu Polski
Milko Mazury MTB zadebiutuje w Szczytnie
Styczniowa pozycja obowiązkowa: Northtec MTB Zimą w Jabłonnie
Maratony Kresowe na Tatarskim Szlaku [PR]
Anna Sajnóg i Adrian Kuczyński najlepsi w Otwocku

To już kolarska tradycja. Legendarna Twierdza Modlin ponownie została zdobyta! Drugi etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015, cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowanego przez Grzegorza Wajsa, został rozegrany w Nowym Dworze Mazowieckim. Ta miejscowość na mapie Poland Bike gości od samego początku, czyli siedmiu lat. Frekwencja ponownie dopisała i co ważne – z roku na rok jest znacznie wyższa. Na starcie, pierwszy raz w pobliżu Hotelu Modlin i Restauracji Borodino, stanęło tym razem – i to mimo niesprzyjającej pogody – prawie 900 miłośników jazdy na dwóch kółkach. Na trasie było wszystko. Sporo technicznych zjazdów i podjazdów oraz przejazdy przez historyczne fortyfikacje Twierdzy. Każdy też mógł zmierzyć się z „Wajsgórą”, wymagającym podjazdem w okolicach Modlina. Jednym słowem „cesarski” etap z Miasteczkiem Poland Bike i finiszem pod Borodino.

Na najdłuższym dystansie MAX (45 km) zwyciężył Jarosław Wolcendorf (Jacoobcycles.com), przed Tomaszem Majewskim (Retro Rowery Duda Team) i Bartoszem Borowiczem (Armag Sport Team). Wśród kobiet wygrała Izabela Macutkiewicz (ProWomen MTB Team), wyprzedzając Katarzynę Pakulską (TRW Cloudware Team) i Justynę Zawistowską (ProWomen MTB Team).

Trasę MINI (25 km) najszybciej pokonał Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), minimalnie przed Pawłem Piętą (Rafako MTB Team) oraz Marcinem Szewczykiem (Ośka Warszawa). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Różycka (Rozycky Team), która wyprzedziła Katarzynę Skurę (Kolarski.eu Team) i Barbarę Kleczaj (Olsh Paramedyk).

Na dystansie FAN (9,5 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach Nowego Dworu Mazowieckiego w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Sebastian Żurek (Auto Mik Team), przed Kacprem Gierykiem (MKS Emdek Bydgoszcz) i Michałem Lachowiczem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt najlepsza okazała się Katarzyna Górniak (Inter Cars MTB Team), wyprzedzając Mariannę Żylik (Warszawski Klub Kolarski) i Zofię Tkacz (Rafmar Team). Swoje wyścigi tradycyjnie mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W rywalizacji drużynowej w Nowym Dworze Mazowieckim triumfował TRW Cloudware Team, przed Renault Team i Retro Rowery Duda Team. Klasyfikację rodzinną wygrali Petryszynowie, przed Różyckimi i Lachowiczami. W punktacji Omnium Poland Bike wśród mężczyzn prowadzenie objął Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), a w gronie kobiet na pozycji liderki umocniła się Izabela Macutkiewicz (ProWomen MTB Team).

II etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 został zorganizowany we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Kolejne kolarskie emocje już w sobotę, 2 maja w Legionowie, gdzie odbędzie się III etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0