[PR] Bike Maraton 2015 czas zacząć!

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Bike Maraton 2015 czas zacząć!

196 – tyle dni trwała zimowa przerwa w rowerowym sezonie Bike Maraton. Czas wreszcie odkurzyć rowery i udać się na start. Inauguracja sezonu Bike Maraton 2015 już w najbliższą sobotę (18 kwietnia) w podwrocławskiej gminie Miękinia. Będzie to już piętnasty sezon najpopularniejszego cyklu maratonów MTB w Polsce, a w tym roku seria Bike Maraton liczy 10 edycji.

Rozpoczęcie sezonu w Miękini będzie nietypowe, bo po raz pierwszy organizator proponuje uczestnikom kolarski weekend w siodle. W sobotę Bike Maraton na rowerach górskich, w niedzielę Szosowy Klasyk dla amatorów ścigania po asfalcie.

W sobotę podczas inauguracji Bike Maraton  tradycyjnie na uczestników czekają do wyboru trzy trasy o różnej długości i poziomie trudności:

  • Mini ( 24 km) do przejechania przez każdego kto ma rower, kask i odrobinę kondycji;
  • Mega ( 52 km) to już prawdziwe wyzwanie, szybka trasa z elementami technicznych singli;
  • Giga ( 74 km), królewski dystans przeznaczony dla prawdziwej elity kolarstwa górskiego.

W miasteczku sportowym Bike Maraton na stadionie w Miękinie nie zabraknie dodatkowych atrakcji – Dziecięcy Bike Maraton to cykl bezpłatnych wyścigów dla najmłodszych, pokazy ratownictwa, koncerty  a także MINI EXPO – prezentacja najnowszych modeli rowerów SCOTT, samochodów 4×4 spod skrzydeł marki SSANGYONG, kamer sportowych AEE oraz najnowsza kolekcja odzieży rowerowej od firmy QUEST. O energię wszystkich zgromadzonych zadba przedstawiciel odżywek i izotoników marki ETIXX.

Gdy kurz po zmaganiach MTB opadnie do boju ruszą szosowcy. Na niedzielę 19 kwietnia organizatorzy przygotowali dla nich dwa dystanse 92 km i 46 km zlokalizowane na rundzie wokół Miękini. Szosowy Klasyk Miękinia to będzie prawdziwe piekło! Nawierzchnia dróg, nawiązująca  jakością do wiosennych belgijskich i francuskich klasyków, pozwoli poczuć uczestnikom namiastkę prawdziwego zawodowego ścigania.

stopka_sponsor_bikemaraton

Więcej szczegółów znaleźć można na stronach www.bikemaraton.com , www.szosowyklasyk.pl

 

COMMENTS

DISQUS: 0