[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: Twierdza Modlin do zdobycia

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: Twierdza Modlin do zdobycia

LOTTO Poland Bike Marathon wraca do legendarnej Twierdzy Modlin. W niedzielę 19 kwietnia, cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, zawita siódmy raz z rzędu do Nowego Dworu Mazowieckiego, oddalonego od Warszawy o zaledwie 34 km. Ta miejscowość, jako jedna z nielicznych, znajduje się na mapie Poland Bike od samego początku. Nowa będzie lokalizacja kolorowego miasteczka kolarskiego. Start i meta wyścigów znajdą się w pobliżu Hotelu Modlin – Restauracji Borodino, przy ul. Gen. Thommee 10 w Nowym Dworze Mazowieckim. W trakcie II etapu tegorocznego LOTTO Poland Bike Marathon odbędą się również zawody Branży Infrastrukturalnej – MTB Construction Cup.

– Startujemy i finiszujemy na przepięknym terenie i w miejscu nieprzypadkowym. Hotel Modlin i Restauracja Borodino ma swój wyjątkowy, „kolarski” klimat. Jego właścicielem jest doskonale znany w kolarskim środowisku Dariusz Banaszek, dyrektor sportowy zawodowej grupy Kolls BDC Team. To właśnie tam kolarze BDC mają swoją bazę przed i po wyścigach z zawodowego kalendarza. Tym razem do Borodino zawita peleton miłośników MTB – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs.

To będzie jeden z najciekawszych i najbardziej „górzystych” wyścigów w kalendarzu LOTTO Poland Bike Marathon 2015. Do zdobycia będzie wymagający podjazd zwany „WajsGórą”, a do pokonania m.in. zapierające dech w piersiach urokliwe wąwozy w pobliżu Zakroczymia. Dużą atrakcją będą też przejazdy przez imponujące fortyfikacje Twierdzy Modlin.

Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: MAX (45 km), MINI (25 km) oraz FAN (8 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego). Na terenie Miasteczka Poland Bike swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

II etap LOTTO Poland Bike Marathon 2015 w Nowym Dworze Mazowieckim organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Dwór Mazowiecki i Nowodworskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

BIURO ZAWODÓW

Nowy Dwór Mazowiecki, Hotel Modlin – Restauracja Borodino, ul. Gen. Thommee 10 (Miasteczko Poland Bike) – 18 kwietnia (sobota) godz. 17.00-20.00 oraz 19 kwietnia (niedziela) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

  • 8.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
  • 8.30-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
  • 9.00-10.30 – zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)
  • 10.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
  • 11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2001-2004, sektor II – rocznik 2005-2008)
  • 11.15 – start dystansu FAN (8 km)
  • 12.20 – ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI
  • 12.30 – start dystansów MAX (45 km) i MINI (25 km)
  • 13.00 – dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
  • 15.30 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0