[PR] Kolarskie Czwartki

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Kolarskie Czwartki

Z radością możemy ogłosić, iż regulamin cyklu Kolarskie Czwartki został oficjalnie zatwierdzony. Czwartkowe spotkania z kolarstwem szosowym odbywać się będą na Terenie Wyścigów Konnych na Służewcu. W 2015 roku odbędzie się 7 edycji, a pierwsza rozegrana zostanie już 23 kwietnia. Wyścigi rozgrywane będą w godzinach popołudniowo – wieczornych, biuro zawodów otwierane będzie ok. godziny 16:30, a ostatnia z kolarskich potyczek zakończy się ok. godziny 20:00.

baner czwartki

Zmieniona została dotychczasowa formuła rozgrywania zawodów. Zamiast ubiegłorocznych wyścigów w formie kryterium kolarskiego (co kilka okrążeń zdobywa się punkty i o ostatecznej kolejności na mecie decyduje suma zdobytych punktów) organizatorzy postanowili wprowadzić kilka urozmaiceń. Pierwszym z nich są dwie jazdy indywidualne na czas, a drugą ciekawostką jest wprowadzenie do kalendarza eliminatora (wzorem zawodów kolarstwa górskiego), gdzie odbędą się ćwierćfinały, półfinały, a najlepsi pojadą w wieczornym finale.

Pozostałe 4 edycje zostaną rozegrane jako wyścigi ze startu wspólnego, ale nowatorskim rozwiązaniem jest odejście od kategorii wiekowych na rzecz podziału wedle poziomu sportowego. Zabieg ten spowoduje, że kolarze będący w słabszej formie nie będą zmuszeni rywalizować z najlepszymi, a każdy będzie miał szansę poczuć smak zwycięstwa w jednej z trzech grup startowych. Przynależność do grup zostanie określona na nowo po każdej z edycji po przeliczeniu punktów zdobywanych do klasyfikacji generalnej.

Arkadiusz Wojtas z Rafałem Majką podczas Tour de Pologne

W zamyśle organizatorów Kolarskie Czwartki mają oferować coś więcej niż jedynie sportową rywalizację i przyciągać zarówno startujących jak też kibiców. „Dlatego zmieniliśmy formułę, obniżyliśmy opłatę startową (przy założeniu, że ktoś wpłaci pieniądze wcześniej i zgłosi się przez internet), oferujemy zniżki dla młodych kolarzy oraz dla startujących kobiet i przygotowujemy szereg atrakcji podczas wyścigu. Również po emocjach związanych ze ściganiem zapraszamy wszystkich na spotkania w Cafe Kolarski, gdzie o swojej rowerowej pasji będą opowiadać i dyskutować zapraszani przez nas goście.” – mówi Łukasz Korzeniewski.

Arkadiusz Wojtas jako zawodnik Teamu Nurnberger

Pierwszym gościem specjalnym będzie Arkadiusz Wojtas, pracownik słynnej ekipy Tinkoff-Saxo, w której jeżdżą obecnie Rafał Majka, Alberto Contador czy Peter Sagan. Tematem jego prelekcji będzie „Kolarstwo wczoraj i dziś”, bo jak sam mówi „Jeszcze na początku XXI wieku zawodowy kolarz często dojazd na start musiał zorganizować we własnym zakresie. Po wyścigu jadł to, co było aktualnie w menu hotelu, a wieczorem własnoręcznie prał team’owy strój. Nawet najbogatsze drużyny nie dysponowały pełnym garniturem rowerów, więc przed jazdą indywidualną na czas trzeba było jak najszybciej dostosować rower do gabarytów danego zawodnika. Dziś na jednego kolarza przypada średnio 3 pracowników z obsługi, transfer pomiędzy wyścigami skrócono do absolutnego minimum, a na talerzu zawodnika goszczą potrawy przygotowane z artykułów spożywczych najwyższej jakości, serwowane przez szefa team’owej kuchni na czterech kołach.”. Po wystąpieniu na pewno znajdzie się czas, aby zadać prelegentowi pytanie związane z życiem i pracą zawodowych kolarzy, która jest na pewno interesująca, ale jednocześnie niezwykle wymagająca.

Szczegółowe informacje, kalendarz, regulamin, itp., znajdują się na stronie internetowej cyklu: www.kolarskieczwartki.pl

COMMENTS

DISQUS: 0