Mitutoyo DEMA PWR Team 2015

HomeMitutoyo AZS WratislaviaDrużyny

Mitutoyo DEMA PWR Team 2015

Drużyna kolarzy górskich Mitutoyo DEMA PWR Team coraz mocniej zaznacza swoją obecność na krajowej arenie kolarstwa górskiego, zwłaszcza w środowisku akademickim. Klub związany z AZS Politechnika Wrocławska funkcjonuje już ponad 10 lat, a od 3 lat sponsorem tytularnym drużyny jest firma Mitutoyo – światowy lider branży pomiarowej.

„W ubiegłym sezonie wygraliśmy w klasyfikacji drużynowej Bike Maraton, a na Mistrzostwach Polski XCO w Żerkowie zajęliśmy 6 miejsce” – krótko podsumowuje sportowo sezon manager drużyny Kamil Dziedzic, który ekipę PWR prowadzi już 5 lat – i dodaje – „W tym roku wzmacniamy skład drużyny, rozszerzamy ekipę młodzieżową i stawiamy na wyścigi w formule olimpijskiej cross country, nie zapominając także o startach w popularnych maratonach MTB”.

Do drużyny dołączył utalentowany orlik Patryk Adamkiewicz, srebrny medalista Mistrzostw Polski XCO z 2013 roku. W dotychczas głównie męskim gronie pojawi się także nowa zawodniczka, również orliczka – Marta Wesołowska, która ma spore doświadczenie w XC. W podstawowym składzie drużyny nie nastąpiły dalsze zmiany i drużyna stawia na sprawdzone osoby: Patryk Kaczmarczyk, Łukasz Klimaszewski, Wojciech Pawłowski, Grzegorz Bem, Bartosz Krzyśko, Piotr Majer. Rozszerzony został także skład grupy młodzieżowej WAK (Wrocławska Akademia Kolarska), być może w przyszłości studentów Politechniki Wrocławskiej – jest to 2 juniorów młodszych: Dominik Dańkowski, Jakub Kowalczyk oraz 3 juniorów: Jakub Krupa, Paweł Rogalski i Rafał Barszczowski.

zawodnicy mitutoyo pwr mtb

Drużyna, jak przystało na studentów uczelni technicznej, mocno stawia na nowoczesne metody monitorowania treningu, wykorzystując m.in. mierniki mocy. Współpracuje także z trenerem kadry narodowej MTB – Rafałem Hebiszem.

„Wygląda na to, że 2015 rok, będzie dobrym rokiem dla polskiego kolarstwa górskiego. Poważnie przygotowujemy się do Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim, które pod koniec maja ponownie odbędą się w Jeleniej Górze, planujemy starty w reaktywowanym Pucharze Polski MTB XCO, będziemy obecni także na Pucharze Polski XCM. Mamy także nadzieję, że jednemu z naszych zawodników uda zakwalifikować się do Mistrzostw Świata w maratonie MTB.” – krótko o planach sportowych mówi Kamil Dziedzic.

Drużyna oprócz aktywności sportowych, udziela się także w lokalnej społeczności na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Prowadzone zajęcia w ramach Wrocławskiej Akademii Kolarskiej pozwalają zainteresowanym osobom szlifować umiejętności techniczne podczas jazdy na rowerze MTB. Nowością w tym sezonie będą zorganizowane wspólne treningi szosowe, bo jak powszechnie wiadomo kolarz górski dużą część swojego treningu spędza jednak na szosówce. „Mitutoyo DEMA Road Classico” planowane jest w środy o godz. 17:00, na które już teraz serdecznie zapraszamy. Kontynuowana jest także idea CLUB-u, czyli rozszerzonego składu drużyny przez osoby, dla których kolarstwo górskie to prawdziwa pasja – wspólnie trenujemy, spotkamy się, dyskutujemy, wyjeżdżamy na zgrupowania i w ten sposób dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem.

mitutoyo-dema-zawodnicy drużyna

O tym co się aktualnie dzieje w drużynie, opowiada kierownik ekipy Kamil Dziedzic – w 2015 roku kontynuujemy współpracę ze słowacką marką rowerów Dema. Otrzymaliśmy właśnie nowe rowery MTB 29er – Ferrara Elite na osprzęcie Sram X1, które zostały już sprawdzone na pierwszych zawodach w tym sezonie. W ubiegłą niedzielę wystartowaliśmy w wyścigu z cyklu MDC-XC w Niemczech, Bautzen, gdzie w mocno obsadzonej kategorii elita (zawodnicy z Niemiec, Czech i Polski), Patryk Kaczmarczyk zajął 10 miejsce, a Łukasz Klimaszewski był 16. Ze swojego występu nie jest zadowolony Patryk Adamkiewicz (19. miejsce), ale jak sam przyznaje, potrzebuje trochę czasu by wejść na odpowiednie obroty. Szkołę życia mieli także młodsi zawodnicy, którzy zobaczyli jak wypadają na tle swoich kolegów zza Odry.

Drużyna kolarzy górskich z Politechniki Wrocławskiej każdego roku dokłada kolejną cegiełkę do swojego rozwoju, co na pewno jest widoczne. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ze strony sponsorów, którym serdecznie dziękujemy za okazane zaufanie – firmie Mitutoyo Polska, Dema Bicycles, Brubeck, AMP Polska i KTJ Kolor – Brunox.

Zobacz na mapie gdzie startowaliśmy w roku 2014 – http://arcg.is/1CECNaJ

mitutoyo dema 2014 starty mapa

Jako ludzie politechniki lubimy liczby, tak więc zobacz ile watów generowaliśmy w trakcie wyścigów lub ile zjedliśmy pączków?

inforgrafika sezon mitutoyo pwr mtb 2014 w liczbach

Zapraszamy do śledzenia bieżących informacji na FB i stronie internetowej drużyny.

COMMENTS

DISQUS: 0