[PR] Adrian Brzózka zwycięzcą Solcano MTB Cup

HomeINFORMACJE PRASOWEJBG-2

Wyścig etapowy kategorii S2 UCI w Serbii był dość nietypowy ze względu na krótkie dystanse do pokonania podczas poszczególnych dni.

W piątek rozegrana została czasówka na 3,7-kilometrowym podjeździe. Deszcz zaskoczył przed samym startem. Nasi zawodnicy doskonale się zaprezentowali. Adrian Brzózka został liderem zawodów, Piotr Brzózka uzyskał 5. czas, a Patryk Piasecki 23.

Drugi etap przebiegał w błocie, co szczególnie na zjazdach przysparzało trudności. Na dystansie 15 km 2. miejsce wywalczył Adrian Brzózka, 3. zawodnikiem był Piotr Brzózka, a Patryk Piasecki 17.

Niedzielny rozstrzygający etap cross country rozegrany był na 11 okrążeniach, na dystansie 17 km. Adrian uplasował się na 6. miejscu, kontrolując grupę bez ponoszenia zbędnego ryzyka. Zagwarantował sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Piotr Brzózka na 3 okrążenia do mety złapał gumę i na najbliższym bufecie musiał zmienić koło, co skutkowało utratą kontaktu z czołówką. Na mecie uplasował się na 21. miejscu.Patryk Piasecki w dzisiejszym XCO zajął 15. pozycję.

Podsumowujących 3-dniowe zmagania Adrian wywalczył zwycięstwo, Piotr 7. miejsce , Patryk 18. Wszyscy reprezentanci JBG2 zdobyli pozycje punktowane do rankingu UCI. Walka o nie, szczególnie w roku przedolimpijskim, zachęca najlepszych zawodników z całego świata do częstych konfrontacji.