[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: Otwock na inaugurację

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: Otwock na inaugurację

Najwyższa pora rozkręcić dwa kółka! Grzegorz Wajs i ekipa Poland Bike zapraszają w niedzielę 29 marca do Otwocka na pierwszy etap cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon 2015. Oddalony od Warszawy o zaledwie 20 km Otwock trzeci raz z rzędu znalazł się na mapie Poland Bike, ale po raz pierwszy stanie się inauguracyjną areną cyklu. Będzie to szczególny etap, bo upamiętniający zmarłego w ubiegłym roku Andrzeja Litwinienko, wspaniałego kolarza z Otwocka, wielkiego przyjaciela Poland Bike Marathon. Kolarskie Miasteczko, Biuro Zawodów, start i meta wyścigów, tak jak przed rokiem, znajdą się na stadionie OKS Start Otwock przy ul. Sportowej 1.

– Zapraszam do Otwocka na przywitanie wiosny na dwóch kółkach – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To będzie trzecia nasza wizyta w Otwocku, ale pierwsza bez Andrzeja Litwinienki. Był cudownym człowiekiem, oddanym kolarstwu, wielokrotnie startował i stawał na podium Poland Bike Marathon. W jego mieście, Otwocku, oddamy mu wyjątkowy hołd. Andrzej zasłużył na to, jak nikt inny.

Trasa LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku wiedzie szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Od ponad stu lat ten teren to tzw. „zielone płuca stolicy”, gdzie znajdziemy korzystny mikroklimat, a balsamiczny aromat sosen sprzyja wielogodzinnym pieszym i rowerowym wędrówkom. Zwolennicy mocniejszych wrażeń też znajdą tu coś dla siebie. Wielkie piaskowe wydmy porośnięte sosnowymi borami, ukształtowane przez naturę przed tysiącami lat, do tego podmokłe torfowiska, mogą stanowić nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wymagających miłośników jazdy na rowerach górskich. Krótszy dystans MINI zamknie swoją rundę w okolicy Celestynowa, natomiast dłuższy MAX pojedzie dalej na południe, gdzie teren jest jeszcze mocniej pofałdowany.

Rywalizacja rozegra się tradycyjnie na trzech dystansach: MAX (59 km), MINI (27 km) oraz FAN (7,5 km – dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, otwarte mistrzostwa Otwocka w kolarstwie górskim). Na terenie Miasteczka Poland Bike na stadionie OKS Start Otwock swoje wyścigi Mini Cross będą mieli też najmłodsi w wieku 2-4 i 5-6 lat.

I etap LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku organizowany jest we współpracy z Urzędem Miasta Otwocka i klubem OKS Start Otwock.

BIURO ZAWODÓW

Stadion OKS Start Otwock, ul. Sportowa 1 (Miasteczko Poland Bike) – 28 marca (sobota) godz. 15.00-19.00 oraz 29 marca (niedziela) godz. 8.30-11.00 (dystans FAN) i godz. 8.30-12.00 (dystanse MINI i MAX)

PROGRAM ZAWODÓW

8.30-11.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystans FAN)
8.30-12.00 – zapisy w Biurze Zawodów (dystanse MINI i MAX)
9.00-10.30 – zapisy w Chatce Małolatka (dystans Mini Cross)
10.45 – start Mini Cross (2-4 i 5-6 lat) na terenie Miasteczka Poland Bike
11.10 – ustawianie zawodników na starcie dystansu FAN (sektor I – rocznik 2001-2004, sektor II – rocznik 2005-2008)
11.15 – start dystansu FAN (7,5 km)
12.20 – ustawianie zawodników w sektorach (I-X) na starcie dystansów MAX i MINI
12.30 – start dystansów MAX (59 km) i MINI (27 km)
12.45 – dekoracja dystansów FAN i Mini Cross oraz losowanie nagród dla uczestników
15.45 – dekoracja dystansów MINI i MAX oraz losowanie nagród dla uczestników

DODATKOWE INFORMACJE

Podczas maratonu będzie funkcjonował elektroniczny system pomiaru czasu (start i meta) oraz na trasie kontrolna mata elektronicznego pomiaru czasu. Po zakończeniu zawodów zawodnicy otrzymają swój wynik SMSem (warunek – przy rejestracji należy podać nr telefonu komórkowego). W Miasteczku Poland Bike będzie można skorzystać z bezpłatnego serwisu rowerowego firm OLSH i Beat Bike (regulacje sprzętu, hamulce, przerzutki, wymiana dętek, serwis postartowy). Dla wszystkich uczestników maratonu bufety na trasie i w Miasteczku Poland Bike („kolarski makaron”, ciasta, ciasteczka, owoce, batony, napoje, izotoniki itp.). Dla dzieci – Chatka Małolatka (malowanie buziek, zajęcia i zabawy plastyczne, edukacyjne i integracyjne konkursy pod okiem wyspecjalizowanych animatorów).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0