[PR] Eliminator MTB 2015 czas rozpocząć!

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Eliminator MTB 2015 czas rozpocząć!

Tegoroczna rywalizacja w ramach jedynego, ogólnopolskiego cyklu miejskich sprintów rowerowych będzie miała trzy odsłony. Ścigać się będziemy w Lublinie, Katowicach oraz Cieszynie.

To, że sprinty rowerowe są widowiskowe nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Walka bark w bark czwórki zawodników, szybkie proste, ostre i ciasne zakręty, schody a czasami nawet sztuczne przeszkody. Tak będzie również podczas tegorocznej edycji cyklu „Eliminator MTB”, na których zawodników i kibiców będzie czekało wiele emocji. Kolarze najpierw zmierzą się z trasą w wyścigu indywidualnym na czas. Osiągnięty rezultat posłuży do ustalenia rankingu, wg którego zawodnicy będą rozstawieni w poszczególnych „czwórkach startowych”. Dwóch pierwszych na mecie danego wyścigu awansuje do dalszej rundy. Dwóch kolejnych odpadnie z rywalizacji. Wyjątek stanowić będzie I faza eliminacji, po których przegrani będą mieli jeszcze jedną szansę na dalszą walkę. Dzięki temu udział w zawodach najwcześniej skończy się po 3 wyścigach. Warto więc przejechać nawet pół Polski, szczególnie że organizatorzy jak zwykle postarali się o konkretną pule nagród. W tym sezonie do zgarnięcia będą: aparaty BenQ, niezniszczalne latarki Varta, okulary sportowe Goggle, butelki Sigg z limitowanej serii Eliminator MTB, opony Kenda, czy ochraniacze G-Form. Podobno trwają jeszcze rozmowy z fundatorem nagród finansowych, który zostanie sponsorem tytularnym cyklu… czas pokaże. Oprócz tego w miasteczku zawodów pojawią się rowery testowy różnych marek, namiot rozgrzewkowy z trenażerami Force, oraz stoisko Epsona z możliwością druku na papierze fotograficznym wykonanych podczas imprezy zdjęć. Na koniec tradycyjnie już losowanie nagród wśród wszystkich uczestników oraz dekoracja zwycięzców przy strzałach symbolicznego „szampana”. Zapowiada się całkiem ciekawie. Prowadzone będą 2 klasyfikacje: kobiety open i mężczyźni open. Ponadto w ramach rywalizacji panów nagrodzimy najlepszych mastersów (35 lat i więcej) oraz zawodników startujących na rowerach z pełną amortyzacją (kat. full). Nowością jest klasyfikacja drużynowa (prowadzona osobno dla kobiet i mężczyzn), w której punktować będą dwie najlepsze panie oraz trzej najlepsi panowie z danego teamu. To z pewnością doda pikanterii w walce o końcowe zwycięstwo.

Organizator cyklu czyli Grzegorz Miedziński, w tym roku planuje również imprezę dla fanów Enduro – szczegóły pojawią się jeszcze w marcu.

Lublin – Stare Miasto – 24 maja 2015
Katowice/Chorzów – Park Śląski – 26 lipca 2015
Cieszyn – Stare Miasto – 30 sierpnia 2015

Zapraszamy na stronę www.Eliminator-MTB.com oraz do polubienia fanpage www.facebook.com/EliminatorMTB

COMMENTS

DISQUS: 0