CycloCross Wielkopolska Gogol MTB 2015

HomeZapowiedzi

CycloCross Wielkopolska Gogol MTB 2015

Profesjonalny sezon przełajowy już dobiega końca. Za nami najważniejszy wyścig sezonu, a koszulki z tęczą rozdane. Z kolei kolarze górscy coraz poważniej myślą o zbliżającym się sezonie, tym bardziej, że coraz więcej kalendarzy jest już podanych i można planować. To także oznacza, że rozpoczynają się zimowe mini serie wyścigów dla amatorów. W najbliższą niedzielę nie tylko Mazovia Cezarego Zamany, ale także Wojtek Gogolewski zaprasza na wyścigi:

Wyścigiem w Skokach spróbujemy nawiązać do korzeni przełajów tzn. płynność i dynamika. Dopuszczamy do startu ,,górale”, ale trasa zdecydowanie będzie preferowała ,,przełajówki”. To znaczy, że będzie szybko, trzeba będzie trochę pobiegać, nie będzie ,,ścianek”, więc przełożenia ,,górskie” zbędne. Kierownica w wymiarze 650 mm i więcej nie pomoże, a czasem może przeszkadzać, bo zakrętów trochę będzie… Start/rozjazd oraz prosta finiszowa to podłoże betonowe ( start ok. 300m; finisz ok. 100m ), reszta to teren. Runda ok. 2000 m poprowadzona leśnymi duktami oraz w ,,małpim gaju ” pomiędzy drzewami. A na sam koniec kubek herbatki, coś ,,na ząb” oraz ogrom wrażeń…

Cykl CycloCross Wielkopolska Gogol MTB w sumie składać będzie się z trzech wyścigów:

  • 08 lutego 2015 – Otwarte Mistrzostwa Miasta i Gminy Skoki
  • 22 lutego 2015 – Otwarte Mistrzostwa Wągrowca w CycloCrosie
  • 08 marca 2015 – VII Wyścig im. Marka i Zbyszka TKKF Poznań

W każdej lokalizacji rozegrane zostaną dwa wyścigi – o godzinie 11.00 wyścig Juniorów oraz Kobiet Open, a o godzinie 12.30 wyścig łączony Elity i Mastersów z podziałem na w/w kategorie. W każdej kategorii nagradzane będę trzy pierwsze osoby, a w klasyfikacji generalnej pierwsze pięć. Co warte odnotowania – kobiety oraz juniorzy nie płacą za start!

cyclocross wielkopolska gogol mtb

COMMENTS

DISQUS: 0