Włoszczowska i Wawak wzmacniają Kross Racing Team!

HomeKross Racing TeamDrużyny

Włoszczowska i Wawak wzmacniają Kross Racing Team!

Od dłuższego czasu huczało na temat zmian w składzie jednej z flagowych polskich drużyn specjalizujących się w kolarstwie górskim. Jakiś czas temu Katarzyna Solus Miśkowicz ogłosiła, że weszła w skład nowego teamu razem z Iriną Kalentievą, choć póki co z wiadomych przyczyn pauzuje. Tym samym zrobiło się miejsce, a podczas konferencji w lutym 2014 Tomasz Swierczyński z Kross Racing Team jasno powiedział, że celem ekipy jest udział zawodników w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Kolejne zmiany w składzie, czyli rozwiązanie współpracy z Bogdanem Czarnotą czy Michaliną Ziółkowską był kolejnym sygnałem, że KRT idzie w kierunku cross country.

Skoro życie nie znosi próżni, to logicznym posunięciem były rozmowy – jak się okazało owocne – z naszymi największymi nadziejami na IO w Rio, Mają Włoszczowską oraz Bartłomiejem Wawakiem. Tym samym w barwach drużyny wspieranej przez polskiego producenta rowerów, firmę Kross, będą jeździli jedni z najmocniejszych, jak nie najmocniejsi polscy zawodnicy.

Z kronikarskiego obowiązku nazwijmy rzeczy po imieniu:

Maja Włoszczowska – najbardziej utytułowana Polska zawodniczka w kolarstwie górskim, Mistrzyni Świata 2010, srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2008, aktualna Mistrzyni Polski.

Bartłomiej Wawak – były Mistrz Europy kategorii U23 oraz szósty zawodnik ostatnich Mistrzostw Świata w Maratonie MTB. Przed młodym zawodnikiem kolejny rok startów w U23.

Umowy z KRT na kolejny sezon przedłużyli także Anna Szafraniec Rutkiewicz, która dołączyła do zespołu w 2013 roku oraz Kornel Osicki, który reprezentuje barwy Kross Racing Team od sezonu 2014.

bartłomiej wawak anna szafraniec rutkiewicz maja włoszczowska kornel osicki kross racing team

Cele dla wszystkich zawodników to zdobywanie punktów UCI, starty w Pucharach Świata, a długoterminowo zdobycie kwalifikacji do kadry narodowej na IO w Rio w roku 2016.

Szczegóły dotyczące startów, plany Kross Racing Team oraz główne cele Mai Włoszczowskiej na nadchodzący sezon zostaną przedstawione na konferencji prasowej, która odbędzie się na początku lutego.

COMMENTS

DISQUS: 1