[PR] Rowery górskie marki Kreidler – modele 29er w kolekcji 2015

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Rowery górskie marki Kreidler – modele 29er w kolekcji 2015

Niemiecka marka Kreidler zaprezentowała kolekcję rowerów górskich (MTB) na rok 2015. Wśród nich 8 modeli to jednoślady na kołach o wielkości 29 cali (tzw. 29er). Najbardziej zaawansowaną propozycją jest – wyposażony w całkowicie nową ramę – Stud 29er Carbon Team Replica. Kolekcję dopełniają modele z serii Dice i Mustang. W segmencie rowerów 29er Kreidler wyraźnie postawił na sztywne ramy (hardtail) – wszystkie modele opierają się właśnie na tym rozwiązaniu konstrukcyjnym.

Zdjęcie ilustracyjne 01 (mat. pras.)

Tak samo jak w ofercie z 2014 r., w kolekcji Kreidlerów z kołami 29″ nadal dominuje seria Dice (5 modeli). Nowościami są dwa podstawowe modele Mustang oraz zdecydowanie najmocniejszy pod względem technicznym Stud, który wcześniej dostępny był wyłącznie w wersji na kołach 27,5″. W poszczególnych rowerach wykorzystano osprzęt Shimano, w zależności od modelu – XT, Deore lub Acera. Praktycznie w każdym przypadku, poza serią Mustang, znaleźć można ogumienie marki Schwalbe (m.in. grupy Racing Ralph i Smart Sam).

Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska:

Sztandarowym rowerem MTB na kołach 29 jest pomarańczowo-czarny Stud 29er Carbon Team Replica, ważący trochę ponad 10,5 kg. To propozycja oparta na całkiem nowej ramie, z osprzętem Shimano XT, napędem 2×10, widelcem Magura TS6 oraz hamulcami Magura MT6. Co nie powinno być żadnym większym zaskoczeniem, rower został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o startach w zawodach.

W serii Dice najwyższy model to Dice SL 29er 2.0. Tegoroczną wersję wyposażono w osprzęt Shimano XT, hamulce Shimano SLX i napęd 3×10. Widelec Magury zastąpiono komponentem Rock Shox Recon Gold.

Istotnym przeobrażeniom – w porównaniu do kolekcji z 2014 r. – poddano geometrię ramy hardtail. Nieznacznie zwiększono wysokość rury podsiodłowej, równocześnie skracając długość główki ramy. Z tego powodu zmianie uległ również kąt nachylenia główki (do 70,5°). W dwóch rozmiarach ramy (średni i duży) wydłużono ponadto górne rury. W celu poprawy zachowania roweru przy podjazdach wyraźnie, bo o 17 mm, zmniejszono długość rurek tylnego widelca – w nowej ramie jest to 448 mm.

Sugerowane ceny poszczególnych modeli 29er na rok 2015 wahają się od 1 690 do 9 990 zł.

Szczegółowa specyfikacja techniczna rowerów górskich (MTB) 29er (z kołami 27,5″) marki Kreidler (kolekcja 2015): http://kreidler.pl/rowery/

COMMENTS

DISQUS: 0