[PR] Rowery górskie marki Kreidler – modele 29er w kolekcji 2015

[PR] Rowery górskie marki Kreidler – modele 29er w kolekcji 2015

Sunringle Black Flag PRO SL 29″
Giant Anthem 29 2019 – Alu goni karbon
Maxxis Beaver 29″
Kiedyś rower MTB był po prostu rowerem górskim
Nowa kolekcja spod znaku “S” jak Specialized

Niemiecka marka Kreidler zaprezentowała kolekcję rowerów górskich (MTB) na rok 2015. Wśród nich 8 modeli to jednoślady na kołach o wielkości 29 cali (tzw. 29er). Najbardziej zaawansowaną propozycją jest – wyposażony w całkowicie nową ramę – Stud 29er Carbon Team Replica. Kolekcję dopełniają modele z serii Dice i Mustang. W segmencie rowerów 29er Kreidler wyraźnie postawił na sztywne ramy (hardtail) – wszystkie modele opierają się właśnie na tym rozwiązaniu konstrukcyjnym.

Zdjęcie ilustracyjne 01 (mat. pras.)

Tak samo jak w ofercie z 2014 r., w kolekcji Kreidlerów z kołami 29″ nadal dominuje seria Dice (5 modeli). Nowościami są dwa podstawowe modele Mustang oraz zdecydowanie najmocniejszy pod względem technicznym Stud, który wcześniej dostępny był wyłącznie w wersji na kołach 27,5″. W poszczególnych rowerach wykorzystano osprzęt Shimano, w zależności od modelu – XT, Deore lub Acera. Praktycznie w każdym przypadku, poza serią Mustang, znaleźć można ogumienie marki Schwalbe (m.in. grupy Racing Ralph i Smart Sam).

Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska:

Sztandarowym rowerem MTB na kołach 29 jest pomarańczowo-czarny Stud 29er Carbon Team Replica, ważący trochę ponad 10,5 kg. To propozycja oparta na całkiem nowej ramie, z osprzętem Shimano XT, napędem 2×10, widelcem Magura TS6 oraz hamulcami Magura MT6. Co nie powinno być żadnym większym zaskoczeniem, rower został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o startach w zawodach.

W serii Dice najwyższy model to Dice SL 29er 2.0. Tegoroczną wersję wyposażono w osprzęt Shimano XT, hamulce Shimano SLX i napęd 3×10. Widelec Magury zastąpiono komponentem Rock Shox Recon Gold.

Istotnym przeobrażeniom – w porównaniu do kolekcji z 2014 r. – poddano geometrię ramy hardtail. Nieznacznie zwiększono wysokość rury podsiodłowej, równocześnie skracając długość główki ramy. Z tego powodu zmianie uległ również kąt nachylenia główki (do 70,5°). W dwóch rozmiarach ramy (średni i duży) wydłużono ponadto górne rury. W celu poprawy zachowania roweru przy podjazdach wyraźnie, bo o 17 mm, zmniejszono długość rurek tylnego widelca – w nowej ramie jest to 448 mm.

Sugerowane ceny poszczególnych modeli 29er na rok 2015 wahają się od 1 690 do 9 990 zł.

Szczegółowa specyfikacja techniczna rowerów górskich (MTB) 29er (z kołami 27,5″) marki Kreidler (kolekcja 2015): http://kreidler.pl/rowery/

COMMENTS

DISQUS: 0