Pedały Look S-Track

Pedały Look S-Track

Decathlon (nie tylko) na zimę
Trenażer za mniej niż 1000 zł [2013]
Endura dla kobiet [2016]

Większość znanych mi osób jako swoje pierwsze pedały zatrzaskowe poznaje Shimano SPD. Podobnie było ze mną – zawsze używałem SPD, dopiero rok temu przesiadłem się na system TIME, a od jakiegoś czasu mam możliwość sprawdzania jak spisują się pedały LOOK S-TRACK.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten model, jest następcą serii Quartz. To co rzuca się w oczy na pierwszy rzut oka to dość duża blaszka w części centralnej pedałów, która ma zapewnić dużą płaszczyznę styku z butem. Ma to poprawić sztywność i “wydajność” pedałowania. Sama blaszka rzecz jasna nie wystarczy więc w komplecie producent dostarcza podkładki pod bloki, właśnie po to by podeszwa była odpowiednio dopasowana do pedałów. W zestawie jest komplet blaszek o grubości 2 x 0,5mm, 1mm i 2mm. Trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązania i faktycznie czuć, że jest sztywniej, a przynajmniej ja czuję poprawę względem time atac oraz sh – pdm 540. Wpinanie jest bardzo łatwe, oczywiście kiedy przesiadamy się ze swoich poprzednich zatrzasków innego systemu to 2 – 3 przejażdżki nam zejdzie przyzwyczajenie się do zmiany punktu “klik”. Wypinanie nawet w awaryjnych sytuacjach odbywa się bez problemu.

Pedały testujemy nieco ponad miesiąc i przez ten czas nie zawiodły, oś wykonana jest ze stali, a w środku mamy dwa łożyska maszynowe i jedno ślizgowe.

Dokładny wygląd oraz wagę realną pedałów możecie sprawdzić na poniższym filmiku:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZMN84yPThJQ[/youtube]

COMMENTS

WORDPRESS: 5
 • comment-avatar

  Możecie mnie ganić, ale najlepsze pedały robi Time. Największa powierzchnia podparcia+trwałość daleko poza możliwościami innych firm są na to najlepszym dowodem. Pozdrawiam ;)

 • comment-avatar

  Ciekawe jak z ich wytrzymałością przy uderzeniach w konary i kamienie…

 • comment-avatar
  Paul605 4 lata ago

  Pedały mają tragiczne uszczelnienie, lepiej chyba napisać że go wogóle nie posiadają. Do jazdy w suchych warunkach jak najbardziej ok. Moje po miesiącu użytkowania łożyska już hałasowały. Samodzielnie ich nie wymienimy. “Totalnie odporne na błoto” to chyba taki chłyt makertingowy… Wielki plus za podparcie.

 • comment-avatar
  mefiu 4 lata ago

  ja tam może takim fachowcem nie jestem ale moje przejechały w tym roku 9 tysi na treningach i 12 maratonów MTB i jakoś nie widzę żeby nie dawały radę, ale jak przychodzi co do czego to wypięcie jest w moment i praca nogi w terenie jest rewelacyjna. Faktem jest to co Kolega Paul zauważył, trzeba dbać i od czasu do czasu rozkręcić, wyczyścic i nasmarować. pozdrowionka

 • DISQUS: 5