Pedały Look S-Track

HomeSprzętCZĘŚCI i AKCESORIA

Pedały Look S-Track

Większość znanych mi osób jako swoje pierwsze pedały zatrzaskowe poznaje Shimano SPD. Podobnie było ze mną – zawsze używałem SPD, dopiero rok temu przesiadłem się na system TIME, a od jakiegoś czasu mam możliwość sprawdzania jak spisują się pedały LOOK S-TRACK.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ten model, jest następcą serii Quartz. To co rzuca się w oczy na pierwszy rzut oka to dość duża blaszka w części centralnej pedałów, która ma zapewnić dużą płaszczyznę styku z butem. Ma to poprawić sztywność i „wydajność” pedałowania. Sama blaszka rzecz jasna nie wystarczy więc w komplecie producent dostarcza podkładki pod bloki, właśnie po to by podeszwa była odpowiednio dopasowana do pedałów. W zestawie jest komplet blaszek o grubości 2 x 0,5mm, 1mm i 2mm. Trzeba przyznać, że to ciekawe rozwiązania i faktycznie czuć, że jest sztywniej, a przynajmniej ja czuję poprawę względem time atac oraz sh – pdm 540. Wpinanie jest bardzo łatwe, oczywiście kiedy przesiadamy się ze swoich poprzednich zatrzasków innego systemu to 2 – 3 przejażdżki nam zejdzie przyzwyczajenie się do zmiany punktu „klik”. Wypinanie nawet w awaryjnych sytuacjach odbywa się bez problemu.

Pedały testujemy nieco ponad miesiąc i przez ten czas nie zawiodły, oś wykonana jest ze stali, a w środku mamy dwa łożyska maszynowe i jedno ślizgowe.

Dokładny wygląd oraz wagę realną pedałów możecie sprawdzić na poniższym filmiku:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZMN84yPThJQ[/youtube]

COMMENTS

DISQUS: 5