[PR] Mariusz Gil: Wywalczyć koszulkę Mistrz Polski

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Mariusz Gil: Wywalczyć koszulkę Mistrz Polski

Mariusz Gil to bez wątpienia jeden z bardziej utytułowanych przełajowców w historii polskiego cyclocrossu. Na swoim koncie ma 4-tytuły Mistrza Polski, tytuł wicemistrza świata w kat. U-23 i wiele innych bardzo wartościowych wyników na arenie międzynarodowej. W ostatnich sezonach „Mario” jest jedynym zawodnikiem z Polski startującym regularnie w CX na arenie międzynarodowej (Puchary Świata, bpost Bank Trofee czy seria Superprestige).

Od tego sezonu przełajowego zawodnik ze Strzelec Krajeńskich występuje w barwach niemieckiego zespołu Project Cross Cycling. Po zeszłorocznych problemach zdrowotnych, które przeszkodziły w wywalczeniu koszulki Mistrza Polski Mariusz Gil w tym roku jeździ zdecydowanie lepiej i z dużymi nadziejami podchodzi do startu w 78. Mistrzostwach Polski w cyclocrossie, które podczas zbliżającego weekendu odbędą się w Bytowie.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/projectcrosscycling/photos/a.353758168145562.1073741855.316305775224135/353758201478892/?type=1&theater/” width=””/]

 

Podczas czterech ostatnich wyścigów przed MP „Mario” czuł się bardzo dobrze i zaliczył obiecujące wyniki.

Belgijskie Zolder to najlepszy tegoroczny wyścig Gila w Pucharze Świata – 23. miejsce. -Miałem całkiem niezłą nogę. Gdyby nie spadł mi łańcuch na 1-szej rundzie i nie złapał gumy na 2-giej to może skończyłbym w pierwszej dwudziestce. Jednak i tak jestem zadowolony szczególnie, że dyspozycja była dobra – powiedział po tym wyścigu Mariusz.

Co prawda podczas bardzo wymagającego Azencross Gil zajął 25. lokatę, ale już w GP Sven Nys zajął 17 miejsce, a w finałowej próbie przed MP – Internationale Centrumcross van Surhuisterveen był 8. Jak będzie w Bytowie okaże się już w niedzielę. Wyścig elity wystartuje o godzinie 13:50.

Myślę, że faworyci do walki o złoty medal są znani. Ja cieszę, że doszedł jeszcze jeden rywal, a zarazem mój dobry kolega Kacper Szczepaniak, który będzie bardzo szybki. Jeśli chodzi o mnie to przede wszystkim cieszę się, że jestem teraz w przeciwieństwie do zeszłorocznego Bieganowa w pełnej dyspozycji i czuję się gotowy do walki o odzyskanie koszulki Mistrza Polski – dodał Gil.

Tegorocznymi partnerami Mariusza Gila są: Challenge Tires, TRP Brakes oraz Sports Training Center.

COMMENTS

DISQUS: 0