[PR] Podsumowanie CX Katowice 2015

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Podsumowanie CX Katowice 2015

II Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice dobiegł końca. Ponownie w pierwszy weekend stycznia mieliśmy okazję spotkać się na Dolinie 3 Stawów w Katowicach, by ostatecznie sprawdzić formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Przełajowym. Podobnie jak w zeszłym roku pogoda zaszczyciła nas swoim łaskawym obliczem, jednakże na trasie nie brakowało błota, które czyniło rywalizację sportowców trudniejszą ale i ciekawszą.

Tym razem oprócz zmagań kolarskich, organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla kibiców. Największym zainteresowaniem cieszyły się pokazy psów ratowniczych oraz szkolenia w zakresie pierwszej pomocy, zorganizowane dzięki współpracy Stowarzyszenia Sport Pełen Pasji oraz Polish Working Dog Foundation.

O dobrą atmosferę w trakcie zawodów zadbali nasi spikerzy, czyli Tomasz Musioł oraz Irek Bieleninik, który pojawił się na II CX Katowice dzięki wsparciu z programu Lider Animator oraz fundacji Coca-Cola z Atlanty.

Dodatkowo każdy uczestnik zawodów, jak i kibic mógł skosztować aromatycznej kawy od niezawodnej Kawiarni na Kołach oraz posilić się pożywnym Burgerem z Burger Baru na Plebiscytowej. Warto też wspomnieć o dużej frekwencji wśród kibiców, którzy głośno dopingowali sportowców.

W tym roku oprócz zawodów dla kolarzy licencjonowanych zorganizowany został także wyścig OPEN dla amatorów. Na pierwszym miejscu uplasował się Michał Ficek deklasując wszystkich rywali. Kolejni na mecie zameldowali się Mariusz Kozak oraz Michał Cąpała.

Zadbaliśmy także o najmłodszych, dla których przeprowadzono krótkie zawody biegowe.

W głównym wyścigu dzisiejszego dnia mieliśmy przyjemność gościć czołowych zawodników polskiego kolarstwa. Rangę zawodów podnieśli, m.in.: Marek Konwa, Kacper Szczepaniak, Andrzej Kaiser.

Niekwestionowanym mistrzem ponownie okazał się Marek Konwa, a za nim uplasowali się Andrzej Kaiser oraz Bartosz Mikler, który był również najlepszym Orlikiem. Wśród Pań pierwsza linię mety przekroczyła Olga Wasiuk.

Miejmy nadzieję, że Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice na stałe wpisze się do kalendarza PZKolu. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom poszczególnych kategorii!

Dziękujemy wolontariuszom, strażakom z OSP oraz służbom medycznym za wsparcie i pomoc.

Serdeczne podziękowania kierujemy także do sponsorów, którzy wsparli naszą imprezę, ponieważ to dzięki nim możemy tworzyć prawdziwe kolarstwo!

Wyniki na stronie Sport pełen pasji.

COMMENTS

DISQUS: 0