Wybierz kolarski Top10 2014

Wybierz kolarski Top10 2014

[PR] Oficjalne stanowisko Whirlpool AZS Politechnika Wrocławska w związku z incydentem, który miał miejsce na trasie V edycji Bike Maratonu w Piechowicach
Rozkład jazdy 15-29.04.2015
Czy rower MTB jest wynalazkiem skończonym?

Grzegorz Wajs na początku 2014 roku zorganizował I Bal Mistrzów Kolarskich podczas którego wybrano kolarzy wszechczasów. Był to pierwszy ruch w kierunku zintegrowania kolarskiego środowiska. Pierwszy krok jest zawsze trudny, ale jak widać udało się zrobić i nadszedł czas na krok numer dwa. Jak wiadomo bez sensu jest co roku wybierać kolarza wszechczasów, więc naturalnym wyborem jest podsumowanie kolarskiego roku i wybranie 10 kolarzy, którzy pokazali się w 2014 roku.

Pierwotnie lista nominowanych ograniczała się przede wszystkim do toru, z kilkoma akcentami szosowymi i tylko jednym akcentem z kolarstwa górskiego:

  • BUJAK EUGENIA – (tor, szosa) – mistrzyni Europy tor (wyścig punktowy), MP w jeździe na czas, 3 m. w Gracia Orlova, 4 m. Giro Toscana
  • CZYSZCZEWSKI MARCIN – (tor, junior) – brązowy medal MŚ, sprint drużynowy
  • DROZDEK AGATA – (tor, junior) – brązowy medal (ind.) i srebrny (druż.) ME w wyścigu na dochodzenie
  • HARKOWSKA ANNA (parakolarstwo: tor, szosa) – srebrny medal MŚ tor (wyścig na 3 km), srebrny medal MŚ szosa – start wspólny, srebrny medal MŚ – jazda na czas
  • JAGODZIŃSKA JULIA – (tor, junior) – brązowy medal ME w keirinie
  • KACZKOWSKA JUSTYNA – (tor, junior) – srebro ME w wyścigu drużynowym na dochodzenie
  • KAŁUŻA RENATA – (parakolarstwo – szosa) – złoty medal MŚ ze startu wspólnego, brązowy medal MŚ jazda na czas
  • KWIATKOWSKI MICHAŁ – (szosa) – mistrz świata,  szosa, 1 m. Trofeo Serra deTramuntana, 1 m. Strade Bianche, etap (TTT) Tirreno – Adriatico, 2 m. w generalce Vuelta Ciclista al Pais Vasco, 3 m. Liege Bastogne Liege, 3 m.Walońska Strzała, 1 m. prolog Tour de Romandie, MP na czas, 3 m. 2 etap Tour de France, 2 m. w generalce Tour of Britain, brązowy medal w drużynowej jeździe na czas MŚ
  • LEWANDOWSKI MICHAŁ –  (tor, junior) – brązowy medal MŚ, sprint drużynowy
  • LIPA MATEUSZ – (tor, orlik) – brązowy medal ME w keirinie
  • ŁADOSZ MICHAŁ (parakolarstwo – szosa) – brązowy medal MŚ start wspólny (tandemy)
  • MAJKA RAFAŁ – (szosa) – dwa etapy Tour de France, klasyfikacja górska Tour de France, dwa wygrane etapy i zwycięstwo w Tour de Pologne, 6 miejsce Giro d’Italia
  • NIEMIEC PRZEMYSŁAW – (szosa) – etap Vuelta a Espana, trzeci w generalce Giro dell Trentino, 5 w generalce Tour de Pologne
  • NIEWIADOMA KATARZYNA – (szosa) – najwyżej sklasyfikowana zawodniczka w rankingu UCI, zwyciężczyni Frauen Grand Prix Gippingen, 3. w  Ladies Tour of Norway, 11. zawodniczka mistrzostw świata w Ponferradzie oraz 11. w kobiecym Giro d’Italia
  • PATERSKI MACIEJ – (szosa) – zwycięzca Tour of Norway (2.HC), Memoriału Henryka Łasaka (1.2) i  klasyfikacji górskiej Tour de Pologne (WT), 17. kolarz mistrzostw świata w Ponferradzie, z wielkim wkładem w zwycięstwo Michała Kwiatkowskiego
  • PAWŁOWSKA KATARZYNA (tor)- wicemistrzyni świata (scratch), 3 razy wygrana w Pucharze Świata
  • PIKULIK DARIA – (tor, junior) – srebro ME w wyścigu drużynowym na dochodzenie
  • PŁOSAJ NIKOL – (tor, junior) – srebro ME w wyścigu drużynowym na dochodzenie
  • POLAK MARCIN (parakolarstwo – szosa) – brązowy medal MŚ start wspólny (tandemy)
  • RAJKOWSKI PATRYK – (tor, junior) – złoto ME w keirinie, brązowy medal ME w sprincie, brązowy medal MŚ (sprint drużynowy)
  • SKALNIAK AGNIESZKA – (szosa, junior) – brązowy medal MŚ
  • SKRZYPIŃSKI ARKADIUSZ (parakolarstwo – szosa) – brązowy medal MŚ start wspólny
  • STANISZEWSKI DANIEL – (tor, junior) – brązowy medal ME w wyścigu na dochodzenie
  • WILK RAFAŁ (parakolarstwo – szosa) – złoty medal MŚ w jeździe na czas, 4 m. MŚ start wspólny
  • WŁOSZCZOWSKA MAJA – (MTB) – brązowy medal ME, 7 miejsce MŚ, mistrzostwo Polski XC 2014
  • ZIELIŃSKI DAMIAN – (tor) – wicemistrz Europy w sprincie, 3 m. Grand Prix Polski sprint

Do Kapituły przyznającej nagrody zaproszone zostały wszystkie media branżowe, co daje z jednej strony duży zasięg przedsięwzięciu, a z drugiej szansę wypowiedzenia się osobom związanym z różnymi odmianami kolarstwa.

Między innymi po naszych sugestiach na liście pojawiły poniższe naziwska:

  • BARTKIEWICZ ANDRZEJ – (tor) – rekordzista Polski w jeździe godzinnej
  • GODZIEK SZYMON – (kolarstwo grawitacyjne) – pierwszy Polak zaproszony na zawody Red Bull Rampage
  • HERBA KRYSTIAN – (trial rowerowy) – rekordzista Guinnessa, pokonał na rowerze 2919 schodów w czasie 1:45:00
  • WAWAK BARTŁOMIEJ – (MTB) –  6 miejsce w MŚ i ME w Maratonie MTB

Aktualnie lista nominowanych jest zamknięta i każda z redakcji, która weszła we współpracę (a nie wszystkie to uczyniły) uruchomiła głosowanie na dziesięciu naj kolarzy sezonu 2014. Uruchamiamy je także u nas. Każda redakcja ma wolną rękę w tym jak wybrana zostanie dziesiątka – my oddajemy głos w Wasze ręce i to od Was zależą nominacje redakcji MTB-XC.PL.

Można wybrać maksymalnie dziesięć nazwisk, które w ramach posiedzenia Kapituły zostaną podliczone i wybrana ta jedyna za miniony rok. Głosowanie trwa do poniedziałku, do godziny 10 rano.

Alfabetyczna lista nominowanych (wybierz max. 10):

Wyniki

Loading ... Loading ...

Wręczenie nagród będzie miało miejsce w dniu 24 stycznia 2015 podczas II Balu Mistrzów Kolarskich, który odbędzie się w Warszawie w Domu Technika NOT w Restauracji Avangarda.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon/photos/gm.1505157906414063/882202781811827/?type=1&theater/” width=””/]

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0