Wyniki – 6 – 7 grudnia 2014

HomeWyniki

Polacy w miniony weekend poszaleli na arenie międzynarodowej. Po chwili przerwy „aktywował” się Mariusz Kowal, który na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony podczas Mistrzostw Polski w Bytowie. Póki co wystartował w czeskim Kolinie, gdzie na Toi Toi Cup zajął 12 miejsce. Tego samego dnia na bpost bank trofee w belgijskim Hasslet z bardzo dobrej strony pokazał się Mariusz Gil, który zajął 15 miejsce. Rywalizację wygrał Kevin Pauvels. W niedzielę z kolei Mariusz oraz Remigiusz Gil stanęli na starcie wyścigu Vlaamse Druivencross (C1), gdzie zajęli odpowiednio 20 i 33 miejsce.

Marek Konwa, Mistrz Polski w kolarstwie górskim oraz przełajowym, wystartował w wyścigu na Słowacji.

Toi Toi Cup #6 – Kolín (CZE/C2)

man

bpost bank trofee #4 – GP Hasselt (BEL/C1)

Clipboard06

W Polsce w miniony weekend przełajowe ściganie przeniosło się do Sławna – tego koło Opoczna, a nie nad morzem ;) Zawody zostały zorganizowane przez LKK LUKS Sławno. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę kolarze rywalizowali na tej samej trasie. Trasie, która zebrała bardzo dobre opinie ze strony zawodników i trenerów. O ile sobotnie ściganie było przetarciem dla szeregu zawodników, to w niedzielę na starcie stanęło kilka debiutujących w tym sezonie nazwisk. Nie zmieniło to jednak istotnie składu podium.

Wśród Mastersów nie było mocnych na Mirka Bieniasza. W Elicie mężczyzn moc pokazał Bartosz Pilis, który był praktycznie poza zasięgiem rywali. W elicie kobiet tak samo mocna jest Olga Wasiuk, której wyższość musiała uznać m.in. Paula Gorycka, która startem w Sławnie rozpoczęła przygotowania do sezonu 2015 oraz utrzymania koszulki z orłem w kolarstwie przełajowym. W juniorach moc po raz kolejny pokazał Marceli Bogusławski, który z dużą przewagą samotnie przekroczył linię mety. Po raz pierwszy na przełajowych trasach w tym roku pojawiła się Gabriela Wojtyła, która wygrała w juniorkach oraz Piotr Konwa, który w orlikach zajął drugie miejsce.

Trasa w Sławnie na tyle wszystkim przypadła do gustu, że w kuluarach zaczęto mówić o zorganizowaniu w tej lokalizacji Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym.