Przegląd prasy – Bike 09-10/2014

HomeRóżności

Przegląd prasy – Bike 09-10/2014

Od jakiegoś czasu w sprzedaży jest kolejny, tym razem dwumiesięczny numer Magazynu Bike. Jak na porządne czasopismo zaraz na początku słowem wstępnym wita nas gospodarz czyli Grzegorz Radziwonowski. Wstęp, jak wstęp, ale zastanowiła mnie jedna rzecz. Czy to w radiu, czy to w prasie czy w internecie są dwie szkoły. Pisze albo mówi się do odbiorcy w liczbie mnogiej albo pojedynczej. Kiedyś usłyszałem od pewnego eksperta radiowego z Holandii, że zasadniczym błędem jest mówienie do słuchacza w liczbie mnogiej. Bo z reguły radia słuchamy w pojedynkę. To samo, a nawet tym bardziej, ma miejsce w przypadku słowa czytanego. Ktoś czyta książkę, gazetę czy internet w kilka osób na raz? No właśnie. U nas na mtb-xc.pl możecie dwie szkoły zobaczyć – ja raczej staram się pisać do Ciebie, a Tomek raczej do Was wszystkich :)

Wracając do jesiennego wydania Bike. Tradycyjnie na początek materiał z wyprawy poza Polskę. Tym razem pada na autorski materiał z Dolomitów. Dużo tekstu, niezłe zdjęcia. Można poczuć klimat.

W sprzęcie kolejny raz odmieniane przez wszystkie przypadki marki jest hasło fatbike. Tym razem na przykładzie materiału z targów w Las Vegas. Tak bardzo innych od tego co mamy w Europie. Chociażby dlatego warto zawiesić oko i zobaczyć jak to wygląda za oceanem.

Ze sportowych treści tym razem „tylko” wywiad z Mają Włoszczowską. Podsumowanie sezonu oraz cały czas niewiadoma na temat barw w jakich będzie jeździć w sezonie 2015-16, czyli w drodze do Rio. Dość zaskakujące jest co mówi o rowerach z kołami 27.5 oraz 29 cali. No i można odnieść wrażenie, że nie mówi „nie” rowerom z pełną amortyzacją. W końcu Absalon czy Schurter nie bez powodu po nie sięgają.

Ponoć tegoroczne targi Bike Expo w Kielcach były naj pod względem i wystawców i zwiedzających. Dlatego też kolejny numer i kolejny numer o tym, co można było zobaczyć. Tym razem jednak redakcja próbowała pokazać trochę perełek. Jak wyszło? Trzeba przekonać się samemu.

Kolejne strony i znów fatbike. Tak… Chociaż ten materiał jest zrobiony w stylu Bike, czyli profesjonalna analiza zwracająca na wszystkie kluczowe szczegóły to jednak już nie mogę patrzeć na „grubasy”. Neeeext!

Testy i technikalia to mocna strona strona Bike o czym możemy się przekonać wertując kolejne strony. Na początek bardzo fajny materiał o oponach – przegląd nowości oraz poradnik obejmujący szereg ciekawych zagadnień od podstaw po niuanse. Dalej jest jeszcze lepiej – test kasków i kurtek oraz długich spodni w oparciu o analizę termowizyjną. Naprawdę dobry materiał i co przynajmniej dla mnie było niespodzianką – wcale nie „topowa” marka okazała się najlepszą.

W temacie opon jest też kolejna nowinka na miarę fatbike – rozmiar B+. O co chodzi? No właśnie, o co?

W dodatku szosowym Tour historia i teraźniejszość grupy 105 od Shimano. Warto przeczytać, żeby wiedzieć dlaczego 105 > Tiagra.

Dalej baaardzo dobry materiał o różnicach między potrzebami kobiet i mężczyzn z punktu widzenia konstrukcji roweru i wyjaśnienie czy w kolarstwie górskim rzeczywiście potrzebne jest coś takiego jak „damka”.

Moda na Tri nie omija także Magazynu Bike – już prawie na koniec wywiad z Olimpią Wojtyło na rzeczony temat.

Dział „Made in Poland” po NS Bikes pokazuje tym razem markę Creme, a numer zamyka relacja z polskiej miejscówki – Ośrodka „Stożek” w Wiśle.

No to do następnego numeru…

COMMENTS

DISQUS: 0