Wyniki – 29 – 30 listopada 2014

HomeWynikiEuro Bike Kaczmarek Team

Wyniki – 29 – 30 listopada 2014

Chyba po raz pierwszy w historii Puchar Świata w kolarstwie przełajowym zawitał na Wyspy. Trzecia runda tegorocznej edycji rozegrana została w Milton Keynes. W wyścigu kobiet najszybsza była Sanne Cant, a wśród mężczyzn Kevin Pauwels. Mariusz Gil ukończył wyścig na 29 miejscu. W niedzielę w ramach bpost bank trofee wynik powtórzyła Sanne Cant. Z kolei w  wyścigu mężczyzn po raz kolejny swoje 5 minut miał orlik Wout van Aert.

Puchar Świata #3 – Milton Keynes (GBR)

Kobiety

kobiety

Mężczyźni

man

Bpost bank trofee #3 – Hamme-Zogge (BEL)

Kobiety

kobiety

Mężczyźni

man

W Polsce rozegrane zostały, można by rzec tradycyjnie, dwa wyścigi. W sobotę rywalizacja miała miejsce w Rudzie Śląskiej, ale organizator mimo bezpośredniego kontaktu z naszej strony nie zadał sobie trudu przesłania wyników. Z różnych wrzutek na FB wywnioskowaliśmy, że w wyścigu mężczyzn najszybszy był Remigiusz Gil, który finiszował przed Oskarem Plucińskim oraz Wojtkiem Halejakiem. O jakości organizacji wyścigu niech świadczy wpis na profilu Baszty Bytów:

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/BasztaBytow/posts/733130996781716/” width=””/]

 

Niedziela to absolutny klasyk – Bryksy Cross w Gościęcinie, który ściągnął na start wielu zawodników z całej Polski. Naszym juniorom dał lekcję Czech Jakub Ruman. Wśród kobiet też nie zabrakło czeskich akcentów. Co prawda z prawie dwu minutową przewagą wygrała Olga Wasiuk, ale w top5 znalazły się aż trzy zawodniczki z Czech. W wyścigu elity bez większych niespodzianek. Najszybszy był Marek Konwa przed Bartoszem Pilisem i Andrzejem Kaiserem.  Wśród orlików na wielkiego pecha narzekać może Bartosz Mikler, który po dwóch defektach ostatecznie zajął 4 miejsce w kategorii, a najszybszym orlikiem tego dnia był Michał Kowalczyk.

Bryksy Cross – Gościęcin

Masters

masters

Junior

junior

Kobiety

kobiety

Elita / U23

elita

Na koniec wisienka na torcie. Złote medale Mistrzostw Europy!!! Do poczytania w osobnym wpisie.

Zdjęcie okładkowe: tmfoto.pl

 

COMMENTS

DISQUS: 0