Wyniki – 22 – 23 listopada 2014

HomeWynikiEuro Bike Kaczmarek Team

Wyniki – 22 – 23 listopada 2014

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Miniony weekend dla czołowych kolarzy był bardzo intensywny. Na szczęście rywalizacja w kolarstwie przełajowym to „tylko” godzina na rowerze. W tej sytuacji wyścig i w sobotę i w niedzielę nie jest aż tak ogromnym obciążeniem dla organizmu jak chociażby wielogodzinny maraton w górach. W sobotę podczas Pucharu Świata mocno zaskoczył orlik Wout Van Aert, który z widoczną przewagą samotnie przekroczył linię mety. W niedzielnym wyścigu Superprestige triumfował Kevin Pauwels.

W obu wyścigach udział wziął Mariusz Gil (Project Cross). W sobotę pechowo uczestniczył w kraksie zaraz po starcie, co wykluczyło go z dalszej rywalizacji o wysokie lokaty i zakończył ściganie na 35 miejscu. W niedzielę było dużo lepiej – 16 miejsce.

Puchar Świata #2 – Koksijde (BEL)

KOBIETY

kobiety

MĘŻCZYŹNI

man

Superprestige #5 – Spa-Francorchamps (BEL)

KOBIETY

kobiety

MĘŻCZYŹNI

man

Na naszym podwórku kolarstwo przełajowe w miniony weekend miało cztery odsłony. Każda inna. Najważniejszym wyścigiem minionego weekendu była sobotnia finałowa runda Godziny w Piekle, którą wygrał Andrzej Kaiser(Euro Bike Kaczmarek Electric). W elicie najszybsza była Olga Wasiuk (Błękitni Paula Trans), a w juniorach Patryk Muśko (UKS Wygoda Białystok). W klasyfikacji generalnej najrówniejszy poziom zaprezentował Wojciech Halejak (Mexller) i to jemu przypadło pierwsze miejsce.

W sobotę odbył się także wyścig w Zwierzynie, gdzie najciekawszą rywalizacją okazała się ta w elicie. O pierwsze miejsce rywalizowali zacięcie Marek Konwa (Euro Bike Kaczmarek Electric) oraz Kacper Szczepaniak (Agrochest Team).

Niedziela to kolejne dwa wyścigi, a dokładniej jeden wyścig – ósma seria Pucharu Polski w Strzelcach Krajeńskich oraz ustawka w Gdyni zorganizowana przez Dre Rowery. Niezwyciężony w sobotę Kacper Szczepaniak w niedziele został pokonany przez chorobę, co zmusiło go do wycofania się ze startu przed swoją publicznością. Tym samym podium między sobą podzielili Marek Konwa, Bartosz Mikler (Victoria Jarocin) oraz Remigiusz Gil (Strzelce Krajeńskie. Wśród kobiet najszybsza była Patrycja Lorkowska (Cartusia Kartuzy), a juniorów Tomasz Rzeszutek (Baszta Bytów).

We wspomnianej wcześniej ustawce w Gdyni chodziło przede wszystkim o dobrą zabawę, jednak kiedy stajesz na starcie to nie ma zmiłuj. Najszybszy okazał się Robert Banach (Hotel Cztery Brzozy). Po nim linię mety przekroczyli odpowiednio Przemysław Ebertowski (King Oscar Gniewino) oraz Wojciech Woźniak. Obszerna relacja pod tym adresem.

VIII SERIA PUCHARU POLSKI w kolarstwie przełajowym – Strzelce Krajeńskie

JUNIOR

junior

MASTERS 1

masters1

MASTERS 2

masers2

KOBIETY

kobiety

ELITA / U23

elita

GODZINA W PIEKLE Grand Prix Ziemi Lubelskiej w kolarstwie przełajowym

AMATOR

amator

MASTERS

masters

JUNIOR

junior

KOBIETY

kobiety

ELITA / U23

elita

KLASYFIKACJA GENERALNA ELITY

gen elita

Puchar Wójta Gminy Zwierzyn

MASTERS 1

masters1

MASTERS 2

masters 2

JUNIOR

junior

KOBIETY

kobiety

ELITA / U23

elita

DRE ROWERY CYCLOCROSS #1

WYNIKI OPEN

1.  Banach Robert
2.  Ebertowski Przemysław
3.  Wożniak Wojciech
4.  Bogdziewicz Michał
5. Zdanowicz Mateusz
6.  Juchniewicz Tomasz
7.  Goliński Mariusz
8. Jarzynka Robert
9. Zielonka Maciej
10. Cylkowski Sebastian

Zdjęcie okładkowe: drerowery.pl

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0