[PR] Finisz sezonu z Poland Bike XC

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] Finisz sezonu z Poland Bike XC

Sezon z Poland Bike oficjalnie zakończony. Tydzień po rekordowym finale LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze, gdzie rywalizowało prawie 1200 amatorów MTB, odbyły się kameralne zawody Poland Bike XC. Areną zmagań była Kopa Cwila na warszawskim Ursynowie. W tym miejscu kolarska ekipa Poland Bike na czele z organizatorem imprezy Grzegorzem Wajsem jeszcze nie gościła. Debiut należy uznać za udany. W ostatnich tegorocznych zawodach ścigało się około 250 miłośników jazdy na rowerach górskich. Cel był jasny – dobra zabawa i zdobycie Kopy Cwila. Poland Bike XC na warszawskim Ursynowie był jednocześnie ostatnią imprezą zaliczaną do punktacji Omnium Poland Bike 2014.

Wyścig w formule XC to jazda na krótkiej rundzie. Ta na Kopie Cwila w wyścigach głównych liczyła 3200 metrów. Najpierw swoje wyścigi Mini Cross, jak na LOTTO Poland Bike Marathon, miały przedszkolaki, czyli dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat. Potem już na dłuższych dystansach rywalizowali amatorzy „dwóch kółek” w kilku kategoriach wiekowych.

Najdłuższą trasę MAX (19,2 km – sześć rund po 3,2 km) pokonali zawodnicy i zawodniczki w trzech rocznikach 1985-1995, 1975-1984 oraz starsi. Wśród mężczyzn zwyciężył Jarosław Wolcendorf (Jacoobcycles.com), przed Michałem Kostrzewą (TRW Cloudware Team) i Danielem Peplą (Airbike.pl Rocky Mountain). Rywalizację kobiet wygrała Monika Wrona (Mybike.pl), wyprzedzając Agnieszkę Tkaczyk (SPEC Bike Racing Team) i Barbarę Kleczaj (OLSH Team).

Na dystansie MINI (12,8 km – cztery okrążenia po 3,2 km) ścigała się młodzież z rocznika 1996-1999. Wśród chłopców najszybszy okazał się Bartosz Molenda (UKK Huragan Wołomin), a w gronie dziewcząt pierwsza była Karolina Rudnik (SK Bank Team).

Wyścig FAN (6 km – dwie rundy po 3 km) należał do chłopców i dziewcząt z roczników 2000-2003 oraz 2004-2007. Pierwsi na mecie zameldowali się Mateusz Jakubiuk (MTB Międzyrzec Podlaski) i Julia Adrianowska (Warszawski Klub Kolarski).

Pod Kopą Cwila na warszawskim Ursynowie odbyła się też finałowa dekoracja Omnium Poland Bike 2014. To prestiżowa klasyfikacja uwzględniająca starty we wszystkich tegorocznych imprezach Poland Bike. Wśród mężczyzn wygrał Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team), przed Arkadiuszem Jusińskim (Renault Eco2 Team) i Ireneuszem Kowalskim (Super Drob Bike Team). W gronie kobiet zwyciężyła Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team), przed Aleksandrą Światek (IBOX Gravitan MTB Team) i Martą Szałaj (Polonia Warszawa MTB Team). Gratulujemy!

Kolarskie zawody Poland Bike XC zostały zorganizowane przez Poland Bike przy współpracy z dzielnicą Ursynów m.st. Warszawy.

– Teraz czas na odpoczynek i regenerację po długim sezonie – mówi organizator imprez Poland Bike Grzegorz Wajs. – Nowy sezon 2015 zapowiada się arcyciekawie. Szykujemy niespodzianki. Nasz główny cykl, LOTTO Poland Bike Marathon, będzie składał się z 13-15 etapów. Znów będzie kilka debiutów. W kalendarzu pojawią się zupełnie nowe miejscowości i atrakcyjne lokalizacje.

Dziś już wiadomo, że LOTTO Poland Bike Marathon 2015 tradycyjnie wystartuje w ostatni weekend marca w Legionowie, a zakończy się ponownie na kultowej trasie w warszawskim Wawrze w połowie października. Najbliższa impreza z ekipą Poland Bike już w nowym roku. To Warszawski Triathlon Zimowy na Stegnach, który odbędzie się 17 stycznia.

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0