[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: rekordowy finał w warszawskim Wawrze!

HomeINFORMACJE PRASOWE

[PR] LOTTO Poland Bike Marathon: rekordowy finał w warszawskim Wawrze!

LOTTO Poland Bike Marathon 2014 na mecie z fantastycznym rekordem frekwencji. W warszawskim Wawrze został rozegrany trzynasty i zarazem ostatni etap szóstego sezonu cyklu wyścigów amatorów jazdy na rowerach górskich, którego organizatorem jest były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. Frekwencja fenomenalna! Rekordowa liczba prawie 1200 osób stanęła na starcie zawodów pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” na terenie Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”. To był najliczniejszy tegoroczny finał spośród wszystkich cyklicznych maratonów MTB w Polsce.

– Ta frekwencja jest doskonałym potwierdzeniem, że „jedziemy” w dobrym kierunku – powiedział Grzegorz Wajs, organizator LOTTO Poland Bike Marathon. – Cieszę się, że praca całej ekipy Poland Bike przynosi efekty i jest doceniana przez kolarskich maratończyków. Najważniejsza jest dobra zabawa, rodzinna atmosfera, sportowa rywalizacja i profesjonalna organizacja. Staramy się łączyć te elementy w całość, tak aby każdy z uczestników naszych maratonów był po prostu zadowolony.

Podczas finałowej rywalizacji w LOTTO Poland Bike Marathon odbyły się również IV Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, a także I Mistrzostwa MTB Pracowników Ochrony Zdrowia oraz Mistrzostwa MTB Szkół Podstawowych dzielnicy Wawer m.st. Warszawy.

Gośćmi specjalnymi finału LOTTO Poland Bike Marathon 2014 były prawdziwe gwiazdy kolarstwa. Do warszawskiego Wawra przyjechali Ryszard Szurkowski (wielokrotny medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata) oraz Lechosław Michalak (były mistrz Polski i zwycięzca Wyścigu Dookoła Polski). Starterami honorowymi wyścigów byli wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski (uczestnik Mistrzostw Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców) oraz Jolanta Koczorowska (burmistrz dzielnicy Wawer m.st. Warszawy).

Stołeczna dzielnica Wawer czwarty raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike Marathon, a trzeci raz była areną finałową cyklu. Trasa prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując pierwszy, profesjonalny szlak MTB (stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike), znajdujący się w Warszawie i jej okolicach. Trasa malownicza, pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca, obfitująca w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

Na najdłuższym dystansie MAX (52 km) zwyciężył Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain), przed Jarosławem Wolcendorfem (Jacoobcycles.com) i Mariuszem Kozakiem (RMF FM MTB Team). Wśród kobiet zwyciężyła Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team), wyprzedzając Monikę Wronę i Krystynę Żyżyńską-Galeńską (obie Mybike.pl).

Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonał Daniel Pepla (Airbike.pl Rocky Mountain). Za nim finiszowali Michał Dobrzyński (Rowerek.eu Grupa DSF Maxxis Team) i Michał Kostrzewa (TRW Cloudware Team). W gronie kobiet triumfowała olimpijka i medalistka mistrzostw świata i Europy Magdalena Sadłecka (Fundacja Teraz Twój Ruch Racing Team). Jedna z najbardziej utytułowanych polskich specjalistek MTB wyprzedziła na mecie Magdalenę Dąbrowską (New Age Fitness Sklep Rowerowy.pl) i Izabelę Macutkiewicz (SK Bank Team).

Na trasie FAN (8 km) uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się w otwartych mistrzostwach dzielnicy Wawer w kolarstwie górskim. Wśród chłopców zwyciężył Dominik Kucharek (RKS Family Active), przed Mateuszem Jakubiukiem (MTB Międzyrzec Podlaski) i Konradem Czabokiem (Warszawski Klub Kolarski). Rywalizację dziewcząt wygrała Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski), która wyprzedziła Aleksandrę Lach (UKK Huragan Wołomin) i Izabelę Wiercioch (V-Max MOSiR Mińsk Mazowiecki). Swoje wyścigi mieli też najmłodsi. W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły przedszkolaki w wieku 2-4 i 5-6 lat.

IV Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców wygrali broniący tytułu Mirosław Kado (Powiat Legionowski) i Dorota Drążkiewicz (Mysiadło). Pierwsza przed rokiem Katarzyna Bernadetta Olszewska z warszawskiej Dzielnicy Praga-Południe była tym razem druga, a wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski w swoim debiucie zajął wysokie, dziewiąte miejsce. Natomiast w I Mistrzostwach MTB Pracowników Ochrony Zdrowia zwyciężyli Paweł Adamowski (Warszawa) i Barbara Kleczaj (Olsh Team).

Zgodnie z tradycją koniec wieńczył dzieło. W warszawskim Wawrze nastąpiła finałowa dekoracja uczestników LOTTO Poland Bike Marathon 2014. Sześć osób z każdej kategorii wiekowej na dystansach MAX, MINI, FAN i po raz pierwszy Mini Cross zostało zaproszonych na podium i scenę, gdzie czekały atrakcyjne nagrody. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Open triumfowali: na dystansie MAX – Paweł Baranek (Airbike.pl Rocky Mountain) i Urszula Luboińska (BDC Retro MTB Team), na MINI – Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team) i Izabela Macutkiewicz (SK Bank Team), a na dystansie FAN – Mateusz Jakubiuk (MTB Międzyrzec Podlaski) i Aleksandra Lach (UKK Huragan Wołomin).

W klasyfikacji drużynowej LOTTO Poland Bike Marathon 2014 zwyciężyła ekipa TRW Cloudware Team, wyprzedzając BDC Retro MTB Team i Mybike.pl. Punktację rodzinną wygrała rodzina Lachów, przed Pomorskimi i Różyckimi.

Atmosfera na scenie była wyjątkowa i niezwykle gorąca. Strzelały korki od szampana, były nagrody, fanfary, tłum kibiców i dodatkowo extra upominki dla uczestników finału, czyli rowery ufundowane przez partnerów serwisowych LOTTO Poland Bike Marathon, warszawskie sklepy Airbike, Olsh i Beat Bike. Podczas finałowej dekoracji doszło też do spektakularnego wydarzenia, jakim były oświadczyny w drużynie TRW Cloudware Team. Marcin Podleś poprosił o rękę Martę Stanczewską, a ona publicznie powiedziała: Tak!

Finał LOTTO Poland Bike Marathon z rekordem frekwencji za nami, ale to jeszcze nie koniec sezonu kolarskiego. W niedzielę, 19 października na kultowej Kopie Cwila na warszawskim Ursynowie odbędzie się Poland Bike XC (ściganie na krótkiej, liczącej 3 km rundzie, pokonywanej wielokrotnie). Ta impreza zdecyduje o klasyfikacji generalnej Omnium Poland Bike 2014, której liderami są Kamil Kuszmider (TRW Cloudware Team) i Katarzyna Skura (Kolarski.eu Team).

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

COMMENTS

DISQUS: 0