Kalendarzowy updejt – ostatnie podrygi

HomeKALENDARZJBG-2

Kalendarzowy updejt – ostatnie podrygi

Podczas zbliżającego się weekendu dosłownie ostatnie podrygi MTB w wydaniu maratonowym. W sobotę można się trochę zmęczyć na maratonie „Urodzeni by żyć” w Lublinie albo w Gdyni na MTB Gdynia Maratonie, a w niedzielę ostateczne rozstrzygnięcie cyklu Poland Bike Maraton, który rozegrany zostanie w Wawrze. I to by było na tyle, jeśli chodzi o ten rok i ściganie długodystansowe w Polsce.

Na świecie w zbliżający się weekend dwa wyścigi długodystansowe – we Francji tradycyjne kolarskie dożynki, czyli Roc d’Azur, gdzie na starcie na pewno stanie wiele znanych nazwisk z kolarskiego światka. Jeśli chodzi o biało czerwonych, to na pewno możemy liczyć na Michalinę Ziółkowską (Kross Racing Team) oraz zawodników JBG-2, dla których to będzie ostatni start w tym sezonie. Na drugim końcu świata, w Malezji, startuje Langawi Challenge – etapówka, w której w poprzednich latach startowali m.in. zawodnicy HP Sferis, a w zeszłym roku Maja Włoszczowska (Liv PRO XC).

Z cyklu „Bądź uparty, jedź cross country” ekipa z Opoczna zaprasza na pierwszą edycję Whistle XC Masters Cup, która rozegrana zostanie w niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim.

[fb_embed_post href=”https://www.facebook.com/BehindTHEBarriers/posts/744347328964489/” width=””/]

 

Dużo więcej dzieje się w przełajach, które na zachodzie i za oceanem już ruszyły, a u nas startują z przytupem, bo na „dzień dobry” mamy od razu pierwszą rundę Pucharu Polski, który zostanie rozegrany w Rzeniszowie koło Częstochowy. Dzień później w tych samych okolicach wyścig przełajowy w miejscowości Masłońskie k. Poraja.

A na świecie w sobotę kolejna runda Toi Toi Cup w Czechach, za to w niedzielę startuje bpost bank trofee, która na pewno zbierze na starcie mocną stawkę zawodników.

COMMENTS

DISQUS: 0