[PR] Finał Merida Mazovia MTB Marathon 2014

HomeINFORMACJE PRASOWE

Ostatni tegoroczny maraton cyklu odbył się w Nowym Dworze Mazowieckim. Tym samym zakończył się letni oraz jubileuszowy 10. sezon Merida Mazovia MTB Marathon. Na starcie stanęło 1000 zawodników, pogoda nie zawiodła, podobnie jak nastroje startujących. Trasa maratonu była sucha i szybka. Wyjątkowo zaciekła walka widoczna była od samego startu. Wielu walczyło o punkty w klasyfikacji generalnej. A było o co rywalizować, gdyż suma nagród wyniosła aż 300 000 zł.

Zawodnicy jechali malowniczymi łęgami wzdłuż rzeki Narwii. Trasa miała ciekawe singiel tracki, a także fantastyczny Crossowy fragment trasy XC w Wieliszewie. Finiszowali na stadionie przy dopingu kibiców. Była dobra sportowa walka o punkty w klasyfikacji generalnej.

Na dystansie Mega zwyciężył Grzegorz Maleszka (BDC Retro MTB Team), który tym samym zajął pierwszą pozycję w klasyfikacji generalnej w kat, M3. Drugi ze sporą stratą przyjechał Paweł Baranek (AIRBIKE.PL Rocky Mountain) lider klasyfikacji generalnej M2. Trzeci dojechał Bartek Borowicz (APS POLSKA COZMOBIKE).

Wśród Pań na dystansie Mega triumfowała Anna Ostrowska (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Za nią uplasowały się w kolejności Agnieszka Tkaczyk (SpecBike RACING TEAM) i Izabela Macutkiewicz (SK BANK TEAM).

Dystans Giga ukończyło 62 zawodników. Pierwszy, ze sporą przewagą dojechał Artur Korc (KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn). Został on również liderem swojej kategorii M4 w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce zajął Michał Przybytek (Renault Eco2 team), trzeci był Kacper Cacko (APS POLSKA COZMOBIKE).

Zacięta walka trwała do ostatnich metrów między drużynami. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła minimalną przewagą punktową BDC Retro MTB Team. Druga pozycja przypadła drużynie KROSS Centrum Rowerowe Olsztyn. Na trzeciej pozycji uplasowała się grupa RENAULT ECO2 TEAM.

Warto również wspomnieć o Superklasyfikacji, w której liczy się łączna suma przejechanych kilometrów. I tak zwycięzcą został Mariusz Korajczyk (Wieliszew Heron Team), który przejechał łącznie 2113 km.

Po zawodach w hali sportowej odbyły się liczne dekoracje w tym klasyfikacji generalnych. Brał w nich udział Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski oraz Cezary Zamana. Był tort na 10-lecie, wiele emocji związanych z nagrodami i na koniec wspólne zdjęcie wszystkich uczestników. Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Jubileuszowy 10. sezon cyklu Merida Mazovia MTB Marathon zakończył się z dużą pompą.

Zawodnicy i organizatorzy zasługują teraz na krótki odpoczynek, który zakończy się dla wielu już w styczniu, kiedy to rusza zimowa edycja maratonów Cezarego Zamany.