[PR] Bike Maraton 2014 już za nami

HomeINFORMACJE PRASOWEKross Racing Team

[PR] Bike Maraton 2014 już za nami

W sobotę ( 4 października) do historii przeszedł Bike Maraton 2014. To był już czternasty sezon z serią wyścigów organizowaną przez Macieja Grabka i ekipę.

Na starcie ostatniej edycji w Świeradowie-Zdroju stanęło prawie 1100 uczestników, którzy przy pięknej słonecznej pogodzie zmierzyli się z 3 specjalnie przygotowanymi trasami. Trasa wiodła z centrum uzdrowiska przez Stóg Izerski aż do Zakrętu Śmierci w Szklarskiej Porębie. Na najdłuższym dystansie GIGA , liczącym 73km, bezkonkurencyjny okazał się Piotr Kurczab ( SGR Racing Team), który z dużą przewagą wyprzedził Bogdana Czarnotę ( Kross Racing Team) i Michała Antosza ( MTB Votum Team). Na średnim dystansie MEGA ( 50km) wśród pań najlepsza okazała się Aleksandra Misterska ( Romet MTB Team), przed Sabiną Rzepką ( Cyklosport Bolesławiec) i Magdaleną Wojtyłą ( IM-Motion Magazyn Rowerowy). Najkrótszy dystans MINI padł łupem Aleksandry Podgórskiej i Patryka Adamkiewicza.

Gdy zawodnicy dystansów głównych walczyli na trasie miasteczko sportowe opanowali najmłodsi kolarze górscy startujący w Dziecięcym Bike Maratonie. Prócz wyścigów dla dzieci w miasteczku sportowym Bike Maraton można było przetestować rowery marki SCOTT z kolekcji 2015, zapoznać się z flotą pojazdów 4×4 koreańskiej marki SSANGYONG oraz uzupełnić płyny izotonikiem firmy SQUEEZY.
Wieczorem oczy wszystkich były skierowane na Aquapark Sport Hotel Interferie gdzie odbyła się gala finałowa Bike Maraton 2014. Najlepszymi w całym sezonie okazali się zawodnicy ROMET MTB TEAM Aleksandra Misterską i Bartosz Janowski. Poza wspomnianą dwójką nagrodzonych zostało prawie 350 osób a pula nagród przekroczyła 200 tys. zł. Jednak najbardziej wyczekiwanym punktem programu było rozstrzygnięcie całorocznego konkursu „Jedź i Zdobywaj” w którym do wygrania były 4 rowery marki SCOTT w tym SCOTT Genius 700 SL o wartości 29 tys. zł, aparaty FUFILM, koła Mavic CrossRoc od Harfa-Harryson, zegarek FESTINA Tour de France i wiele innych cennych nagród. Pula nagród w konkursie to ponad 70 tys. zł. Najszczęśliwszym uczestnikiem gali okazał się Michał Matyka z Wrocławia, który wygrał wspomniany rower SCOTT Genius 700SL na kołach 27,5”. Po zakończeniu i rozstrzygnięciach finałowych rozpoczęła się nieoficjalna część gali finałowej, a tańce i rozmowy w Aquapark Sport Hotel Interferie trwały do białego rana.

Wyniki, zdjęcia oraz inne informacje o finałowej edycji Bike Maraton w Świeradowie można znaleźć na www.bikemaraton.com oraz www.facebook.com/bikemaraton . Relacja telewizyjna dostępna jest pod adresem http://youtu.be/pynomtXYgPs.

COMMENTS

DISQUS: 0