Wyniki – 27 – 28 września 2014

HomeSportWyniki

Wyniki – 27 – 28 września 2014

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Mimo naszej specjalizacji, nie możemy przejść obojętnie obok tego historycznego momentu. Polacy wracają z hiszpańskiej Ponferady z trzema medalami, w tym z najważniejszym – złoto w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego, które z pomocą drużyny wywalczył Michał Kwiatkowski (Omega Pharma Quick Step). Z Hiszpanii wraca także z brązowym medalem w drużynowej jeździe na czas. Trzeci medal to brąz Aknieszki Skalniak w wyścigu juniorek. Agnieszka na co dzień trenuje w Tramwajarzu Łódź.

Przełaje

Przełaje ruszyły z buta. W belgijskim Neerpelt wygrał oczywiście Sven Nys. W tym miejscu pojawia się pytanie, czy udział tak mocnego zawodnika, nie mającego realnych konkurentów, nie wprowadzi pewnego znużenia tą odmianą kolarstwa. Tu musimy poczekać na jeszcze kilka wyścigów.

SOUDAL GP Neerpelt

Clipboard01

PP XCM – Dąbrowa Górnicza

W Dąbrowie Górniczej w ramach Skandia Maraton rozegrany został przedostatni etap Pucharu Polski w maratonie, który w przyszłym roku ma przyjąć zupełnie nową formę. Tym razem na kresce najszybszy był Bartłomiej Wawak (JBG-2), który do ostatnich metrów walczył z Bartoszem Banachem (Hotel 4 Brzozy Aptekagemini.pl). Najszybszą kobietą na tym dystansie była Karolina Kozela (Cyclo Trener).

Clipboard01

SKANDIA MARATON – Dąbrowa Górnicza

Grand Fondo

W klasyfikacji open na dystansie Grand Fondo szybszym od Bartłomieja Wawaka był „amator” Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric), który w tym roku w związku z zamieszaniem z licencjami jeździ bez takowej. Wśród kobiet bez licencji najszybsza była Katarzyna Pakulska (SK BANK).

giga

Medio

Na średnim dystansie najszybszym zawodnikiem był Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric), który finiszował przed Radosławem Lonką (Volkswagen Samochody Użytkowe) oraz Cezarym Mrozowiczem(Nexus Team). Najszybszą zawodniczką była Magdalena Hałajczak (Euro Bike Kaczmarek Electric).

medio

MTB CROSS MARATON – KIELCE

Finał ŚLR to po raz kolejny także „Bike Expo Maraton”, który odbywa się przy okazji kieleckich targów rowerowych. Z tego powodu był podwójnie wyjątkowy – finałową edycję wpisano do kalendarza OZKol, dzięki czemu umożliwiono start zawodnikom z licencjami, a Polskie Stowarzyszenie Rowerowe ufundowało nagrody finansowe, których pula sięgnęła 12 tys złotych.

Na najdłuższym dystansie, Master, najszybszym zawodnikiem był Bogdan Czarnota (Kross Racing Team). Zawodnicy z licencjami jechali w kategorii „VIP” i ich wyniki nie były liczone do klasyfikacji generalnej. Tym samym jako o zwycięzcy można też mówić o Michale Ficku (Cyclo Trener), który przyjechał przed Radosławem Rękawkiem (Kross Racing Team) – także VIP – oraz Michałem Neumannem (Cyclo Trener).

Najszybszą kobietą była Ewa Karchniwy – SCS OSOZ Racing Team.

master

Na dystansie FAN gościnny start zaliczył Dariusz Poroś (Romet MTB), który do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z Tomaszem Dygaczem (Cyclo Trener). Trzecie miejce przypadło Piotrowi Sułkowi (Boplight Ataksport Świdnica). Najszybszą kobietą była Anna Szafraniec (Kross Racing Team) – VIP, a wśród amatorów Aleksandra Misterska (Romet MTB).

fan

MARATONY KRESOWE – Mielnik

Z kolei w Mielniku swój finał miały Maratony Kresowe. Podium jak zwykle białorusko-litewsko-polskie. Na długim dystansie wśród kobiet najszybsza była Tatjana Skurat, która na metę przyjechała przed Izabelą Kłosowską (Blu Cersanit Team Refleks) oraz Aleksandrą Nesterowicz (Mistral).

maraton kobiety

Wśród mężczyzn w końcu doszło do detronizacji Saurnasa Paceviciusa (Sprint SBR Bank Team), który tego dnia musiał uznać wyższość Pawła Arciszewskiego (Kambet). Na trzecim miejscu stanął Tomasz Bala (WYDOLNOSC.PL).

maraton man

GRYF MARATON – Szczecin

Także w Szczecinie rozegrany został finał cyklu – Gryf Maraton. Tu najszybszym na długim dystansie był Piotr Cibart (Wolny Tybet). Za nim kreskę przekroczyli Dariusz Hlek (Rowery Turowski) oraz Rafał Jaros.

Clipboard10

POLAND BIKE – OSTRÓW MAZOWIECKA

W Ostrowi Mazowieckiej rozegrany został przedostatni etap Poland Bike. Wśród kobiet triumfowała Urszula Luboińska (BDC Retro MTB). Podium dopełniły Katarzyna Różycka (Rozycky) oraz Agnieszka Tkaczyk (Spec Bike Racing).

MAX Kobiety

max kobiety

Wśród mężczyzn była zacięta walka na ostatnich metrach. Po analizie foto finiszu zwycięzcą został Mariusz Kozak (RMF FM Rockstar). Drugie miejsce przypadło Pawłowi Barankowi (AIRBIKE.PL Rocky Mountain), a trzecie Grzegorzowi Maleszce (Dachland Olsztyn).

MAX Mężczyźni

max man

Garmin MTB Series – Elbląg

Mocnymi nazwiskami na starcie może pochwalić się nowy cykl na mapie maratonów. Druga edycja Garmin MTB Series także była dobrze obsadzona. O pierwsze miejsce do końca walczyli Krzysztof Krzywy (Hotel 4 Brzozy) oraz Przemysław Ebertowski (Kingo Oscar Gniewino). Rozstrzygnięcie było na korzyść tego pierwszego. Na trzecim stopniu podium stanął Wojciech Woźniak (Hotel 4 Brzozy).

Wśród kobiet najszybsza była Anna Świrkowicz – ASE Team.

Clipboard13

CYKLOOPAWY – Głuchołazy

CykloOpawy to nie jedyne cross country tego weekend, ale jedyne, gdzie organizatorzy ogarniają internet i można poznać wyniki. Niestety takowych nie ma jeśli chodzi Łysogórki czy GP Silesia.

Wyścig w Głuchołazach nie był niestety mocno obsadzony. Zawodnicy specjalizujący się w cross country nie mają już za dużo motywacji do ścigania się. Dlatego wśród kobiet (open) najszybsza była orliczka Agnieszka Bal (KS Luboń Skomielna Biała), a drugie miejsce zajęła juniorka Patrycja Piotrowska (KKW Jama Wałbrzych). Trzecie miejsce i prawie 5 minut straty odnotowała Iwona Kurczab (SGR Srebrna Góra).

Kobiety Open

kobiety

Wśród mężczyzn ściganie odbyło się praktycznie między dwoma zawodnikami, choć każdy z nich większość wyścigu pokonał samotnie. Wygrał Piotr Kurczab (SGR Srebrna Góra), drugie miejsce zajął orlik Tomasz Bal (KS Luboń Skomielna Biała), a trzecie miejsce zdublowany Maciej Absalon (MTB Silesia Rybnik).

Mężczyźni Open

man

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0